1. /
  2. Mintafeladatok az Építész Mesterképzési
Mintafeladatok az Építész Mesterképzési Szak felvételi eljárásához

Az alábbiakban pár jellemző feladatot mutatunk az írásbeli felvételi vizsához.

Tartószerkezeti feladat

Épületszerkezettani feladat:

Általános metszeti részletekkel adja meg a pontos rétegrendjét az alábbi lapostetőknek a ma hatályos előírásoknak megfelelően:

  • egyenes rétegrendű extenzív zöldtető
  • fordított rétegrendű járható tető
    Kérjük, hogy pontosan határozza meg a rétegeket!

Ingatlanfejlesztés feladat:

Hogyan lehetne mérni egy ingatlanfejlesztés sikerességét?

Urbanisztikai feladat:

Kérjük, mutassa be a saját lakókörnyezetét néhány szóban és rajzokkal:

  • Rajzoljon egy kb. 1:1000 léptékű helyszínrajzot a saját lakókörnyezetéről (saját háza, minden szomszéd, telekhatárok, utak, jellemző növényzet stb.)
  • Írja rá a rajzra a legfontosabb jellemző méreteket
    Jellemezze a lakókörnyezetet néhány mondatban! Használjon szakmai kifejezéseket! (a beépítés jellemzői, beépítési mintáék, rendeltetések, laksűrűség, környezeti minőségek, bármi más, amit fontosnak tart)

Építészeti feladat:

A kérdés a nagyléptékű terek és az ahhoz tervezett szerkezetek viszonyára, bizonyos szempontból a tektonika fogalomkörére irányul. Melyek lehetnek az építész tervező kiemelt szempontjai? Hogyan befolyásolja az adott épület términőségét, térérzetét, egyáltalán az építészet karakterét választott szerkezet? Szerkezeti, funkcionális konzekvenciákra, valamint formai következményekre gondoljon, és fejtse ki erről véleményét, röviden ismertessen legalább 1 történeti (1990 előtti) és legalább 1 kortárs példát (1990- utáni) a nagyléptékű építészeti tér és az ott alkalmazott szerkezet sikeres ötvözésére! Indokolja meg a példák választását!

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.