UK, walesi, skót felsőoktatási konferenciák

A magyar felsőoktatás és kutatói hálózat számára a UK, walesi, skót felsőoktatáshoz való kapcsolódási lehetőségeket bemutató, kapcsolatépítési lehetőségekre kívánjuk felhívni a figyelmet. Skócia kifejezetten EU-s kapcsolatok fejlesztésére hozott létre alapot, Wales igyekszik az innovációs ökoszisztémát fejleszteni és nemzetköziesíteni. Fontos tanulsággal szolgálhat a lengyel felsőoktatási rendszert praktikus kapcsolatépítéssel összekötő 4 napos brit-lengyel workshop.

Skót-EU KFI kapcsolatépítő alap:

A skót kormány Saltire Research Award néven 3 millió fontból kifejezetten Skócia, és az EU közötti K+F kooperációt és kutatói mobilitást segítő forrást hozott létre. Az alapot a skót akadémia (Royal Society of Edinburgh), és a skót tudományos tanács (Scottish Funding Council) hozta létre közösen.  EU/EFTA és skót kutatók kaphatnak ilyen támogatást, többek között Horizon Europe projektjavaslat előkészítésére. Tudományági megkötés nincsen, bármilyen területről, és multidiszciplináris témákban is lehet pályázni.

Érdekesség, hogy a nem-skót brit kutatók ki vannak zárva.

Az alap öt részfelhívást tett közzé:

  1. RSE Saltire International Collaboration Awards: skót és EU kutatók közös kutatási projektjei számára,
  2. RSE Saltire Facilitation Workshop Awards: kori fázisban lévő kutatási elképzelések kidolgozására,
  3. RSE Saltire Facilitation Networks Awards: Skócia és EU közötti ké-vagy több oldalú partnerség kialakítására,
  4. RSE Saltire Early Career Fellowships: PhD hallgatók és fiatal kutatók számára 3-12 hónapos csereprogram,
  5. RSE Saltire Fesearch Excellence Fellowships: kíváló kutásvezetők számára ki-és beutazást, kapcsolatépítést támogató program.

Kiírás és további információ ITT
Javaslat: Érdemes megvizsgálni, hogy meglévő magyar-skót kutatási kapcsolatok továbbfejlesztésére van e a hazai intézményeknél igény. A Saltire Research Award lehet alapja célozott magyar-skót KFI együttműködést segítő magyar program számára.

Walesi Innovációs hálózatba bekapcsolódás:

A walesi innovációs ökoszisztéma fejlesztését támogató konkrét politikák, eszközök és együttműködések létrehozásáról, működéséről lesz a walesi innovációs ökoszisztéma szereplői (kormányzat, akadémia, üzleti világ) számára egyeztetés. A walesi innovációs ökoszisztéma fejlesztési irányait és igényeit 2020-ben átfogó elemzésben határozták meg (Strength in Diversity). Ez alapján Wales Innovation Network (WIN) jött létre, amiben kormányzati, akadémiai és üzleti szereplők vesznek részt.

Javaslat: Bár az esemény alapvetően a walesi szereplők számára van, érdemes a részvételt megfontolni, mivel a workshop jó betekintést ad a magyarországihoz sok tekintetben hasonló kihívásokkal küzdő walesi ökoszisztémába, lehetőséget nyújt jó gyakorlatok elsajátítására, kapcsolatépítésre.

Részletek:
További információ és regisztráció: ITT
Cím: Wales Innovation Network Preview
Szervezők: Universities UK, UK Science and Innovation Network (UK-SIN), UK Department for Trade (DiT), UK Nagykövetség – Varsó
Időpont: 2021. június 24, 25, 28, 29 (mindegyik napon 10:00-12:00 között)
Forma: online
Költség: ingyenes

Lengyel felsőoktatás UK kapcsolatépítő eseménye –virtuális study tour

Brit intézményi kapcsolatok fejlesztésére, Horizon Europe-ban történő együttműködés fejlesztésre négy napos (4×2 óra) tematikus programot szervezett a lengyel-brit szereplők között a brit követség. Az eseményt alapvetően a brit intézmények (brit varsói követség, Universities UK brit egyetemi szövetség) szervezi. Négy napon, napi 1,5 órás események keretében bemutatásra kerül a lengyel felsőoktatási rendszer, a UK-Lengyelország közötti kutatási-és felsőoktatási kapcsolatok, és hallgatói programok. A lengyel fél bemutatja a Horizon Europe-ban való együttműködési lehetőséget a lengyel eredményeket és erősségeket, a brit fél ismerteti a lengyel intézmények számára elérhető UK forrásokat, és a UK partnerek számára elérhető lengyel forrásokat, a hallgató mobilitási programokat (Turing Scheme a UK oldaláról NAWA a lengyel oldalról), és előre leszervezett, 15 perces bilaterális kapcsolatépítő megbeszélések is lesznek. A virtuális eseménysorozaton a varsói brit nagykövet, a lengyel oktatási minisztérium, lengyel egyetemi szövetség, és maguk az egyetemek mutatkoznak be. Külön érdekesség, hogy a Coventry Egyetem bemutatja wroclaw-i kampuszát.

Javaslat: Az esemény a magyar felsőoktatás népszerűsítéséhez, kapcsolatépítéshez nyújthat jó példát, és konkrét információval is szolgálhat a brit kapcsolatok építéséhez. A hazai intézmények érdeklődése esetén hasonló esemény szervezésére van lehetőség.

Részletek:
Cím: UK-Poland higher education and research virtual study visit
Szervezők: Universities UK, UK Science and Innovation Network (UK-SIN), UK Department for Trade (DiT), UK Nagykövetség – Varsó
Időpont: 2021. június 24, 25, 28, 29 (mindegyik napon CET: 10:00-12:00 között)
Forma: online
Költség: ingyenes
További információ és regisztráció: ITT

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook
„Pécsi Eszter Liget” – Alkoss és formáld a Műegyetem kampuszát! 🌿🏛️A BME Építészmérnöki és Építőmérnöki Kara, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan kollektíva ötletpályázatot hirdet! 🎨✨📍 Miről szól a pályázat?Egy új, inspiráló hallgatói tér, a „Pécsi Eszter Liget” megtervezése, amely nemcsak zöld pihenőhely, hanem egy emlékhely is lesz. A feladat egy modern, fenntartható és közösségi tér megálmodása, amely egyszerre szolgál kisebb csoportos és egyéni használatra is. 🌱🏡📅 Fontos dátumok:🔹 Találkozó Mihály Gábor Kossuth-díjas szobrászművésszel és zsűri taggal a helyszínen, utána beszélgetés a BME Látogató Központban: 2025. március 26. 16:00🔹 Regisztráció határideje: 2025. április 25.🔹 Beadási határidő: 2025. május 2. 23:59📌 Ne maradj le, tervezz velünk egy új közösségi teret!📄 További információk a honlapon: epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.