Társadalmi felelősségvállalás – építészkari kutatás

Szeretettel meghívják Önt és kedves családját a monori Tabánban épült biobrikett szárító kiállítás megnyitójára a szervezők.

Szeretettel meghívják Önt és kedves családját a monori Tabánban épült biobrikett szárító kiállítás megnyitójára a szervezők.

A kiállítást megnyitja: Cságoly Ferenc DLA, a BME Építőművészeti Doktori Iskola vezetője

Időpont: 2014. december 2. 18 óra

Helyszín: Magyar Építőművészek Szövetsége, 1088 Budapest, Ötpacsirta utca 2., Kós Károly terem

 

A társadalmi felelősségvállalás jegyében – megvalósult építészkari kutatás

A Monori Tabán Telepen a Magyar Máltai Szeretetszolgálat 2003-óta van jelen. A Jelenlét Program az elmúlt évek kitartó munkájával komoly eredményeket ért el, nem véletlen, hogy mintaprogramként kezdenek tekinteni rá. A Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karának egy munkacsoportja 2012-ben kapcsolódott be a munkába, hogy építészeti segítséget nyújson a telepi problémák kezeléséhez.

Az együttműködés eredményeképpen remélhető, hogy átgondolt koncepció mentén valósulhatnak meg a jövőbeni tervek. A hosszú és lassú folyamat egyik fő célja a Hangár telkén egy nagyobb közösségi funkciójú épület megépítése.

A hosszabb távon megvalósuló komolyabb volumenű közösségi épület építési folyamatát bevezető első, kísérleti lépésként két kis léptékű kerti építmény valósult meg az elmúlt hónapokban.  A kerti épület terveit az építész munkacsoport egyetemi hallgatókkal közösen dolgozta ki az elmúlt szemeszterben. Az épület építésének egyik célja a közös építés, közösség építés, a tanítás és tanulás. Az épület rendeltetése fedett-nyitott tér egy kis eszköztárolóval kiegészítve.

A telepen jellemző kültéri létformához tartozó közösségi együttlétek, beszélgetések, tevékenykedések minőségi színhelye szeretne lenni ez a kisléptékű tetőkonstrukció. Az építmény megvalósításának anyagi hátterét az építész munkacsoport által elnyert amerikai és egy magyar (Alumni Engagement Innovation Fund 2013, Department of State, American Embassy Budapest, Magyar Művészeti Akadémia) pályázati támogatása biztosítja.

 

További információ: www.facebook.com/epitotabor2014monor

 

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.