Tájékoztató a rajzi alkalmassági vizsgáról – beosztással !

Tisztelt Felvételizők!

Alább olvashatók a rajzi alkalmassági vizsga tudnivalói és a felvételizők beosztása

Tisztelt Felvételizők!

Alább olvashatók a rajzi alkalmassági vizsga tudnivalói:

A vizsga helye: BME Központi épület, 1111 Budapest XI. ker. Műegyetem rakpart 3. északi lépcsőház, III. emelet, Rajzi és Formaismereti Tanszék rajztermei.
A vizsga időpontja: 2017. május 23-24. 9:00-13:00 illetve 14:00-18:00.
(A feladatok megoldására négy óra áll rendelkezésre.)
A vizsga díja: 4.000,- Ft
A befizetés módja: banki átutalással a BME Magyar Államkincstárnál (MÁK) vezetett bankszámlájára legalább egy héttel a vizsga előtt
Bankszámlaszám: MÁK 10032000-01425279
Közlemény rovatban: 21752-114-20 Rajzi alkalmassági vizsga díja Jelentkező Neve (Ha korlátozott a közlemény hossza, 21752-114-20 Rajz v. Jelentkező Neve adatokat kérjük megadni)
Igény esetén postai csekket tudunk küldeni.

Kérjük, hogy a vizsgára hozzák magukkal a következőket:
– A postán megkapott behívólevelet,
– személyi igazolványukat vagy egyéb, személyi azonosságot igazoló okmányt (ennek hiányában a vizsga nem kezdhető meg),
– legalább 2 db A3 méretű rajzlapot,
– ceruzát, rajztáblát, rajzszeget és radírt (felszerelést nem áll módunkban biztosítani),
– a banki átutalással történő befizetés igazolását (banki vagy az internetről nyomtatott igazolást), illetve a postai befizetés feladóvevényét. A befizetési igazoláson szerepelnie kell a befizető nevének, bankszámlaszámának, a fogadó fél nevének, bankszámlaszámának, az átutalt összegnek, valamint a közlemény rovatnak.

Tájékoztatjuk, hogy a rajz alkalmassági vizsgát csak a megadott időpontban tartjuk, pótlásra nincs lehetőség. Előző években illetve más intézményben teljesített alkalmassági vizsga eredményét nem fogadjuk el. Aki a vizsgán „nem felelt meg” értékelést kap, nem vehető fel az adott jelentkezési helyre.
A rajz alkalmassági vizsgán elért eredményéről előreláthatólag június 3. után kapnak értesítést, illetve a felvi.hu felületen is elérhető lesz. A kiértékelt feladatokat a felvételiző észrevételezési jog nélkül megtekintheti 2017. június 22-én (csütörtökön) 10.00 és 14.00 között a Rajzi és Formaismereti Tanszék K 324-es termében, ahova elsősorban azokat a jelentkezőket várjuk, akiknek nem sikerül a vizsgájuk.

Az alkalmassági vizsga szervezésével kapcsolatos esetleges kérdéseikre az (1)463-30-48 vagy az (1)463-35-21 telefonszámon, illetve a dekanihivatal@epitesz.bme.hu címen kaphatnak választ.