Sikeres kari szereplés a BETA Competition 2020 pályázaton

A Temesvári Építészeti Biennálé (BETA 2020) idén – a biennálé kísérőprogramjaként – Beta Competitions néven régiós pályázatot is hirdetett. Karunk oktatói és hallgatói több kategóriában is kiemelkedő eredményeket értek el.

Fotográfia kategóriában díjat nyert Weiszkopf András a Lakóépülettervezési Tanszék tanársegéde Yellow fabric című pályamunkájával. A zsűri a Biennálé idei témájához, az épített környezet iránti felelősségvállaláshoz való koherens kapcsolódást, a magas színvonalú technikai kivitelezést, a képek vizualitását és a sorozat által kiváltott érzelmeket emelte ki indoklásában. Értékelték a képek egyszerűségét is, melyek így hatékonyan fordítják a figyelmet a témára, egy épület elbontására. Méltatták továbbá a képek egyértelmű diskurzus kezdeményező erejét az energia pazarlás, a felelősség, a megőrzés témakörében, melyet a választott fotózási helyszín kétértelműsége csak erősít.
Zsűri Fotográfia kategóriában: Laurian Ghinițoiu, Relja Ivanic és Juhász Norbert

A belső terek kategóriában a zsűri jelölte a Partizan Architecture, Játék történeti szakrális terekben, átépíthető templomi terepbútor gyerekeknek című munkáját. Tervezők: Hory Gergely (Urbanisztika Tanszék, doktorjelölt), Major Zoltán (Középülettervezési Tanszék, doktorandusz), Müllner Péter (Lakóépülettervezési Tanszék, doktorandusz).

A diplomatervek kategóriában a zsűri elismerésben részesítette Surján Borbála Jurányi Közö/n/ség Ház című tervét (Középülettervezési Tanszék, témavezető Szabó Levente DLA) és jelölte Szántó Hunor bugaci Táj restaurációs központ című tervét (Középülettervezési Tanszék, témavezető: Vannay Miklós DLA).
Zsűri Építészet, Belsőépítészet, Köztér, Diplomamunkák, Építészeti felvetések és kezdeményezések kategóriákban: Vlad Sebastian Rusu, Maja Lalić, Klobusovszki Péter, Matevz Celik és Diana Dina

A sikeres szerepléshez ezúton is gratulálunk!