Kari diplomaterv az Archiprix-díj döntősei között

Csaba Edit Zita vértes­szent­ke­resz­ti zarándokszállása a MÉK-MÉSZ diplomadíj fődíjának elnyerése után az Archiprix 2015-ös kiírásának döntős projektjei közé is bekerült, oda, ahova a többszáz indulóból csupán 21 juthatott tovább.

Csaba Edit Zita vértesszentkereszti zarándokszállása a MÉK-MÉSZ diplomadíj fődíjának elnyerése után az Archiprix 2015-ös kiírásának döntős projektjei közé is bekerült, oda, ahova a többszáz indulóból csupán 21 juthatott tovább.

A vértesszentkereszti romok érzékeny felhasználását úgy tűnik nem csak a magyar közeg, de a nemzetközi zsűri is értékeli. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészkarának hallgatója által idén megvédett diplomamunka az Archiprix legújabb kiírásán is megállta a helyét. A 2001 óta kétévente megrendezett versenynek minden alkalommal egy-egy befogadó intézmény, egy egyetem építészeti képzéséért felelős kara ad otthont.

Az indulás Rotterdam 2001-es Európa Kulturális Fővárosa címéhez kapcsolódott, majd ezt követően Isztambul, Glasgow, Shanghai, Montevideo, az amerikai Cambridge, tavaly pedig Moszkva adott otthont a rendezvénynek, a kapcsolódó workshopokkal és a díjátadóval egyetemben. Csaba Edit Zita terve jövőre Madridban versenyezhet a zsűri által odaítélhető díjakért, ahol az ETSAM (Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid) lesz a házigazda.

A díj alapítóinak célja volt, hogy egy olyan nemzetközi megmérettetést hozzanak létre, ahol a világ legjobb építészeti, város- és tájépítészeti diplomaterveit keresik. A díjat alapító Archiprix Alapítvány hollandiai gyökerekkel rendelkezik, az ország építészeti felsőoktatásáért felelős intézmények együttműködésében jött létre. Az eddigi években jelölt közel húsz diplomamunka közül jelöltségig egyik sem jutott el. A zsűri döntését követő díjkiosztóra 2015. május 8-án fog sor kerülni.

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.