Építészfesztivál és Future Perfect alkotótábor

Idén nyáron, június 27. és július 3. között az Építészfórum először rendezi meg nyári táborát, az Építészfesztivált. Az Építész Szakkollégium és Építészfórum közös szervezésében megvalósuló Future Perfect alkotótábor és fesztivál helyszíne Dunaújváros, témája a jövőről való gondolkodás. Az alkotótáborra való résztvevői jelentkezés elindult, a hétvégi fesztiválra jegyek és bérletek válthatók.

Az Építészfesztivál idei témája a jövőről való gondolkodás, az aktuális és az előttünk álló válságokra adható építészeti és elméleti válaszok keresése. A tematika két hívószó, a reflektív és a spekulatív szavak köré szerveződik, amelyek a jövőről való gondolkodás két fajtáját határozzák meg: előbbi a jelen körülményeire vagy a múlt emlékeire reflektáló, utóbbi a jövőbe tekintő, kísérletező hozzáállást jelenti. Az alkotótáborban zajló workshopok és a fesztivál során megrendezett programok ezen tematikához kapcsolódnak.

Az esemény az építészhallgatók körében népszerű építőtáborok és a kulturális fesztiválok hangulatát ötvözi: egy intenzív műhelymunkára épülő alkotótáborra, illetve a workshopok eredményeit és a téma tágabb bemutatását szolgáló fesztiválra osztható. Hét közben a táborra jelentkezett résztvevők építő, elméleti és performatív workshopokon vehetnek részt, a munkát előadások, koncertek és filmvetítések egészítik ki. Ezt követi a mindenki számára nyitott hétvégi fesztivál, ahol a workshopok bemutatják eredményeiket, emellett előadásokba, beszélgetésekbe, várossétákba és koncertekbe van lehetőségük a látogatóknak bekapcsolódni.

Az alkotótábor időpontja: június 27. – július 3.
A fesztivál időpontja: július 1. – július 3.
Az esemény helyszíne: Dunaújváros, Szalki-sziget

Jelentkezés az alkotótáborra

Az alkotótáborra a workshopjelentkezés lezárult. A most induló résztvevői jelentkezés során egy kérdőív kitöltésével azok regisztrálhatnak, akik szeretnének csatlakozni a workshopok valamelyikéhez, és mind a hét közbeni, mind a hétvégi programokon részt vesznek. A legkülönbözőbb területekről várunk jelentkezőket, hogy együtt gondolkozzunk a felvetett tematikán. A táborban megismerjük Dunaújváros sok szempontból terhelt történelmét és építészeti örökségét, valamint reflektálunk a 20. század letűnt utópiáira és feltérképezzük a jövőbe tekintő spekulatív gondolkodás lehetőségeit.

A tábor díja 25 000 Ft (~3 600 Ft/nap), amely magába foglalja a workshop- és fesztiválrészvételt, a szállást (sátorhely a kempingben), az étkezést (napi egy rendelt és kettő közösen készített étel) és 5000 Ft értékig az italfogyasztást is. A bérletet a tábor első napján, a helyszínen vásárolható meg a kérdőív előzetes kitöltésének feltételével.

Jelentkezési határidő: június 19. (vasárnap) éjfél

Jelentkezés az  alkotótáborra.
A tematika részletes leírása és a workshopok bemutatása.
Alkotótábor Facebook-esemény.

Jegyvásárlás a fesztiválra

A hétvégi fesztivál minden érdeklődő számára nyitott, nemcsak az alkotótábor résztvevői számára. Az esemény keretében a workshopok résztvevői bemutatják munkájuk eredményét, emellett számos szakmai és kulturális program várja az érdeklődőket. Háromféle jegytípus közül lehet választani: háromnapos bérlet, napijegy, esti koncertjegy.

Jegyvásárlás a fesztiválra.
Fesztivál Facebook-esemény.

Forrás: Építészfórum

CÉH Alapítvány – 2024 Nyári Egyetem ▪️A szakmai workshop kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy bővítsétek, illetve elmélyítsétek tudásotokat az építőipari digitalizáció és fenntarthatóság témakörében, illetve elsajátítsák a munka világában hasznos készségeket.▪️Az építőipar óriási változáson megy át, ez ad aktualitást ennek a programnak. ⏳Az esemény időpontja: 2024. augusztus 26 – 30.🏛Helyszín: Budapest és környékeA pályázat feltöltési oldala itt érhető el.👇bit.ly/3U8F8aMTovábbi információkért látogassatok el az alábbi oldalra.👇www.ceh.hu/hu/alapitvany ... See MoreSee Less