Építészfesztivál és Future Perfect alkotótábor

Idén nyáron, június 27. és július 3. között az Építészfórum először rendezi meg nyári táborát, az Építészfesztivált. Az Építész Szakkollégium és Építészfórum közös szervezésében megvalósuló Future Perfect alkotótábor és fesztivál helyszíne Dunaújváros, témája a jövőről való gondolkodás. Az alkotótáborra való résztvevői jelentkezés elindult, a hétvégi fesztiválra jegyek és bérletek válthatók.

Az Építészfesztivál idei témája a jövőről való gondolkodás, az aktuális és az előttünk álló válságokra adható építészeti és elméleti válaszok keresése. A tematika két hívószó, a reflektív és a spekulatív szavak köré szerveződik, amelyek a jövőről való gondolkodás két fajtáját határozzák meg: előbbi a jelen körülményeire vagy a múlt emlékeire reflektáló, utóbbi a jövőbe tekintő, kísérletező hozzáállást jelenti. Az alkotótáborban zajló workshopok és a fesztivál során megrendezett programok ezen tematikához kapcsolódnak.

Az esemény az építészhallgatók körében népszerű építőtáborok és a kulturális fesztiválok hangulatát ötvözi: egy intenzív műhelymunkára épülő alkotótáborra, illetve a workshopok eredményeit és a téma tágabb bemutatását szolgáló fesztiválra osztható. Hét közben a táborra jelentkezett résztvevők építő, elméleti és performatív workshopokon vehetnek részt, a munkát előadások, koncertek és filmvetítések egészítik ki. Ezt követi a mindenki számára nyitott hétvégi fesztivál, ahol a workshopok bemutatják eredményeiket, emellett előadásokba, beszélgetésekbe, várossétákba és koncertekbe van lehetőségük a látogatóknak bekapcsolódni. 

Az alkotótábor időpontja: június 27. – július 3.
A fesztivál időpontja: július 1. – július 3.
Az esemény helyszíne: Dunaújváros, Szalki-sziget

Jelentkezés az alkotótáborra

Az alkotótáborra a workshopjelentkezés lezárult. A most induló résztvevői jelentkezés során egy kérdőív kitöltésével azok regisztrálhatnak, akik szeretnének csatlakozni a workshopok valamelyikéhez, és mind a hét közbeni, mind a hétvégi programokon részt vesznek. A legkülönbözőbb területekről várunk jelentkezőket, hogy együtt gondolkozzunk a felvetett tematikán. A táborban megismerjük Dunaújváros sok szempontból terhelt történelmét és építészeti örökségét, valamint reflektálunk a 20. század letűnt utópiáira és feltérképezzük a jövőbe tekintő spekulatív gondolkodás lehetőségeit.

A tábor díja 25 000 Ft (~3 600 Ft/nap), amely magába foglalja a workshop- és fesztiválrészvételt, a szállást (sátorhely a kempingben), az étkezést (napi egy rendelt és kettő közösen készített étel) és 5000 Ft értékig az italfogyasztást is. A bérletet a tábor első napján, a helyszínen vásárolható meg a kérdőív előzetes kitöltésének feltételével.

Jelentkezési határidő: június 19. (vasárnap) éjfél

Jelentkezés az  alkotótáborra.
A tematika részletes leírása és a workshopok bemutatása.
Alkotótábor Facebook-esemény.

Jegyvásárlás a fesztiválra

A hétvégi fesztivál minden érdeklődő számára nyitott, nemcsak az alkotótábor résztvevői számára. Az esemény keretében a workshopok résztvevői bemutatják munkájuk eredményét, emellett számos szakmai és kulturális program várja az érdeklődőket. Háromféle jegytípus közül lehet választani: háromnapos bérlet, napijegy, esti koncertjegy.

Jegyvásárlás a fesztiválra.
Fesztivál Facebook-esemény.

Forrás: Építészfórum

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2024. október 13-án életének 74. évében elhunyt Kőnig Tamás DLA, Ybl-, Pro Architektura és Europa Nostra díjas építész, a MÉK, a MÉSZ, tagja, az Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék nyugalmazott docense.A 2024-ben aranydiplomáját átvevő Kőnig Tamással készített alumni interjúsorozatunk riportja itt olvasható. 👉 epitesz.bme.hu/portfolio/konig-tamas-alumni-kozossegi-tag-interju/Emlékét kegyelettel őrizzük! Nyugodjék békében!epitesz.bme.hu/portfolio/elhunyt-konig-tamas-epitesz/Kép forrása: Magyar Építőművészek Szövetsége ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.