BIM – gyakorlatorientált egyetemi képzés

GRAPHISOFT ArchiCAD diplomát kaptak a Magyarországon tanuló brazil építészhallgatók. 

Karunk építész-informatikát oktató tanszékével, az Építészeti Ábrázolás Tanszékkel együttműködve fut az a kurzus, amelynek keretében GRAPHISOFT ArchiCAD diplomát kaptak a Magyarországon tanuló brazil építészhallgatók. 

A magyar és a brazil kormány közötti megállapodás keretében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tanuló brazil építészhallgatók ünnepélyes keretek között a Brazil Nagykövetség, a BME, valamint a GRAPHISOFT vezetőtisztségviselői jelenlétében a GRAPHISOFT székházában vehették át a szoftveralapú tervezéssel foglalkozó diplomájukat.

img_7638_1_c.jpg

Jelenleg 1600 brazil diák tanul magyarországi egyetemeken a „Tudomány határok nélkül” program keretében. 78 hallgató jár a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karára, s ezeknek a diákoknak mintegy fele kifejezetten az épületinformációs modellezést (BIM) kívánta tanulni.

„Brazília kormánya örömmel biztosítja fiatal diákjainak azt a lehetőséget, hogy a ’Tudomány határok nélkül’ program keretében külföldön szélesítsék látókörüket, és nagyra értékeljük azt a szakmai támogatást, amelyet a GRAPHISOFT nyújt az építészetet tanuló hallgatóinknak.” – mondta Francisco Carvalho Chagas, a Brazil Nagykövetség tanácsosa az átadóünnepségen.

img_7509_1.jpg

Brazíliában lendületesen fejlődik az építőipar, az építészet ezért nagyon népszerű és kedvelt választás az egyetemi hallgatók körében. „Talán a GRAPHISOFT és az ArchiCAD ismertségének is köszönhető, hogy mintegy 20 diák kifejezetten az általunk meghonosított szoftveralapú építészeti tervezés miatt utazott hazánkba tanulni, és választotta az épületinformációs modellezést (BIM).” – mondta Drajkó László, a GRAPHISOFT amerikai piacokért felelős alelnöke. „Biztos vagyok benne, hogy talán több mostani diákot is kollégaként üdvözölhetünk majd a jövőben.”

A magyar építészet és a magyar építészeti oktatás magas színvonalát és presztízsét jelzi, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karán rendelkezésre álló helyekre többszörös túljelentkezés volt a brazil diákok körében, akik két féléves képzésen vesznek részt hazánkban. „A hallgatók álalában harmad vagy negyedév után vesznek részt a programban, amikor már elsajátították az építészeti alapismereteket, és jobban el tudnak mélyülni egy-egy szakterület részleteiben. Nagyon figyelünk arra is, hogy a képzés kifejezetten gyakorlatorientált legyen, és jól felkészítse őket a jövőbeli sikeres tervezőmunkára. Ebben a GRAPHISOFT nagyon jó partnere az egyetemünknek.” – mondta Szoboszlai Mihály egyetemi docens, a BME Építészeti Ábrázolás Tanszék vezetője.

img_7517_1.jpg

A „Tudomány határok nélkül” a brazil kormány programja, amelynek célja brazil hallgatók külföldi egyetemi képzése. Célja, hogy a leendő brazil értelmiségi réteg ne csak szakmai, hanem széleskörű nemzetközi tapasztalatokat is szerezzen. A program keretében az alapképzésben résztvevő diákok egy évig teljes brazil kormányzati finanszírozással tanulhatnak külföldön.

Aktuális

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2024. október 13-án életének 74. évében elhunyt Kőnig Tamás DLA, Ybl-, Pro Architektura és Europa Nostra díjas építész, a MÉK, a MÉSZ, tagja, az Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék nyugalmazott docense.A 2024-ben aranydiplomáját átvevő Kőnig Tamással készített alumni interjúsorozatunk riportja itt olvasható. 👉 epitesz.bme.hu/portfolio/konig-tamas-alumni-kozossegi-tag-interju/Emlékét kegyelettel őrizzük! Nyugodjék békében!epitesz.bme.hu/portfolio/elhunyt-konig-tamas-epitesz/Kép forrása: Magyar Építőművészek Szövetsége ... See MoreSee Less
View on Facebook
Hello Wood Diplomadíj! A Hello Wood építésziroda idén is meghirdeti a Hello Wood Diplomadíjat, amelynek célja a fenntartható építészeti gyakorlatokat központba helyező és társadalmi üzenetet hordozó, kiemelkedő diplomamunkák elismerése. A pályázat benyújtási határideje 2024. október 25.📢 A Hello Wood építésziroda idén is meghirdeti a Hello Wood Diplomadíjat, amelynek célja a fenntartható építészeti gyakorlatokat központba helyező és társadalmi üzenetet hordozó, kiemelkedő diplomamunkák elismerése. 🌳A 2010-ban alapított, nemzetközileg elismert Hello Wood stúdiónak alapvető célkitűzése, hogy fenntartható, ökológiailag tudatos és társadalmilag érzékeny építészeti alkotásokat hozzon létre, amelyek a funkcionalitás és az innovativitás szem előtt tartásával teremtenek új kategóriát az építészetben. A stúdió a kezdetektől fontos küldetésének tartja a fiatal építészgeneráció támogatását edukációs programján keresztül. 🤓Jelentkeznél a diplomadíjra? 🎓Látogass el a weboldalunkra, ahol a felhívást is megtalálod! Link az első kommentben. 😉 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.