Bejelentkezés Trondheimből

Az Építőművészeti Doktori Iskola (DLA) hallgatója Szabó Péter a kari EGT Alap Norvég ösztöndíj pályázat segítségével kutatásait a trondheimi székhelyű NTNU egyetemen tölti. Rövid fényképes beszámolóban mutatja be az első hónap tapasztalatait.

 

Az EGT ösztöndíj támogatással január 1-jén, 2.500 km megtétele után érkeztem meg a Trondheimi Norvég Tudományos és Műszaki Egyetemre, hogy a doktori képzésem 6. szemeszterét itt teljesítsem, s a Budapesten megkezdett kutatásomat befejezzem. 39.000 diákjával az egyetem a norvég felsőoktatási intézmények közül a legnagyobb. Három városban vannak campusai; Gjøvikban, Ålesundban és Trondheimben. Itt a Gløshaugen városrészben található a tudomány- és mérnökképzés központi campusa.

Az építészmérnöki kar épületében, a Sentralbygg 7. emeletén vagyunk doktoranduszok és poszt-doktorok egyaránt.

      

A PhD hallgatók leginkább a megújuló energiák és fenntarthatóság témakörében – mind globális mind lokális fókusszal – foglalkoznak. A szigorúan vett építészetelmélet területén jóval kevesebben vagyunk.

Ahogy azt az ember előzetesen is gondolja, az általános hangulat nyugodt. Minden egyszerűen elérhető és praktikusan megoldott. Az Építészmérnöki Kar könyvtára is itt található a központi épületben, valamint egy kis menza, kávézó és papír-írószer / tankönyv bolt.  A doktoranduszoknak fenntartott irodába kaptam már az érkezésem hetén egy asztalt, ide 24 órás bejárási lehetőségem van.

Az időjárás meglepően kellemes. Általában 0 fölötti a hőmérséklet, szembeni a mostani otthoni erős fagyokkal. Január elején sokszor esett a hó, az egyetemmel ismerkedés időszakát még varázslatosabbá téve.

 

Szabó Péter

DLA-hallgató

 

Az ösztöndíjat az EGT-156-M2-0011 azonosítószámú pályázat támogatta.

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.