Polonyi István életművét bemutató kiállítás

Az Építészmérnöki és az Építőmérnöki Kar támogatásával február 20.-24. között, az aulában kerül megrendezésre : “Geometria – tartószerkezet – építészet” című, Polonyi István életművét bemutató kiállítás. Előadások, fotópályázat és épületlátogatás is kapcsolódik a kiállítás programjához.

Polonyi István, a dortmundi egyetem tanára, szerkezettervező, akinek a munkáiban megtapasztalható a tartószerkezetek térformáló és esztétikai vagy akár művészeti értéke is. Munkáira jellemző a tartószerkezetek szoborszerű, művészi megformálása.

Az esemény részleteiről a mellékelt programokban lehet tájékozódni.