1. /
  2. Épületszigetelő szakirányú továbbképzés
Épületszigetelő szakirányú továbbképzés

A képzés koordinátora: Épületszerkezettani Tanszék
Képesítés megnevezése: Épületszigetelő szakmérnök
Legközelebbi indítás: – (legalább 20 fő jelentkezése esetén)
Jelentkezési határidő: –
A képzés időtartama: 4 félév, tanórák/foglalkozások ideje: félévente hat alkalommal, cca. kéthetente két nap (2×10 óra)
A képzés nyelve: magyar
A képzés költsége: 280.000 Ft/félév
Kapcsolattartó: Dr. Bakonyi Dániel, szakfelelős, tudományos munkatárs Telefon: +36 1-463-3948
További információ

Rövid ismertető: 

A képzés célja a hang- hő- és vízszigetelésekhez kapcsolódó elméleti és gyakorlati ismeretek elsajátítása, beleértve az e szerkezetekhez köthető épületfizikai működés, kivitelezés-technológiai és jogszabályi környezet bemutatását.
A képzés elsősorban építő- és építészmérnöki végzettségűeknek ajánlott. A megszerzett ismeretek a hang- hő- és vízszigetelések terén adódó tervezési, szakértési, oktatási, beruházói, kivitelezői, alkalmazástechnikusi, műszaki-fejlesztői, stb. munka során hasznosíthatók.

A képzés moduljai:

I. Alapismeretek: Matematika, számítógépes tervezés modellezés, Épületszerkezettan, Építőanyagok, épületkémia

II. Hangszigetelés: Az épületakusztika elméleti alapjai, Épületakusztikai vizsgálatok, Hangszigetelés

III. Hőszigetelés: Az építészeti hő- és páratechnika elméleti alapjai, Hőszigetelés

IV. Vízszigetelés: Talajból támadó nedvességhatások elleni szigetelések, Csapadékvíz elleni szigetelések, Tetőfedések

V. Átfogó, értékelő tantárgyak: Épületdiagnosztika, Kivitelezés, jogi ismeretek, management, Minőség, minőségbiztosítás

A négy félév elvégzését követően a hallagtók a három fő tárgyból (hangszigetelés, hőszigetelés vízszigetelés) államvizsgát tesznek, és ezzel egyidőben, a folyamatos konzultációval elkészített diplomadolgozat védésére is sor kerül.

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.