1. /
  2. Építésztervező szakirányú továbbképzés
Építésztervező szakirányú továbbképzés

A képzés koordinátora: Középülettervezési Tanszék
Képesítés megnevezése: Okleveles építésztervező szakmérnök (MSc, ill. építészmérnöki alapdiploma esetén) Okleveles építésztervező szakértő (MA, ill. építőművészeti, vagy belsőépítész-építész alapdiploma esetén)
Legközelebbi indítás: –
Jelentkezési határidő: –
Előképzettségi követelmény: MSc, ill. MA végzettség
A képzés időtartama: 4 félév
Intenzitás, tanórák/foglalkozások ideje: péntek délutánonként
A képzés nyelve: magyar
A képzés költsége: 180.000.- Ft/félév
Kapcsolattartó: Karácsony Tamás DLA, egyetemi docens
E-mail: karacsony.t@kozep.bme.hu
Telefon: +36 20-923-3181
További információ

Rövid ismertető: 

A képzés alapvetően a tervezési készséget kívánja fejleszteni, minden kiegészítő ismeret, illetve diszciplina ennek van alávetve. A kurzus négy szemesztere négy, egymásra épülő, egymással összefüggő építészeti tematika köré szerveződik. E négy problémakör végső soron az építészet speciális tér – idő rendszerével kapcsolatos, azaz az építészet egészét a hely – kor relációban vizsgálja.

Az első három félév foglalkozik az építészeti hellyel, a természetestől a mesterséges (művi) felé haladva (természet, falu, város), a negyedik az idővel, az idő és az építészet viszonyával (épített örökség).

Feladataink a kurzusokon megszerzett ismeretanyag gyors, hatékony, érzékeny feldolgozását célozzák, miközben aktuális szakmai kérdésköröket is boncolgatnak (ökologikus építés, energiatudatosság ) és egyben reagálnak a kortárs építészet éppen aktuális felvetéseire, a most zajló építészeti kérdésekre.

A két éves kurzus mesterei: Balázs Mihály, Golda János, Karácsony Tamás, U. Nagy Gábor, Zsuffa Zsolt

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.