Ujvári János diplomadíj-pályázat felhívás a 2016 júniusában végzős hallgatók részére

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) Ujvári János diplomadíj-pályázatot hirdet azok a felsőfokú alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatók számára, akik a 2015/16. tanév tavaszi félévének végén fejezik be tanulmányaikat.

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) Ujvári János diplomadíj-pályázatot hirdet azok a felsőfokú alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatók számára, akik a 2015/16. tanév tavaszi félévének végén fejezik be tanulmányaikat.

A pályázat célja segíteni a felsőoktatási tanulmányaik végéhez közeledő hallgatókat, hogy diplomadolgozatuk témáját megfelelő szakmai támogatás mellett szellemitulajdon-védelmi szempontból is megvizsgálják, és feltérképezzék az általuk választott téma szellemitulajdon-védelmi vonatkozásait, illetve oltalmazhatósági lehetőségeit.

A pályamű írása közben a hallgatók megismerhetik a szellemitulajdon-védelem elméleti alapjait, és betekintést kaphatnak eszközrendszerének gazdasági és jogi jelentőségébe gyakorlati oldalról is. A hallgatók a pályázaton való részvétellel olyan tudáshoz jutnak, amit a későbbiekben a munkaerőpiacon kutatóként, mérnökként vagy bármilyen más hivatás keretében is hasznosítani tudnak.

A pályázaton a végzős hallgató az általa készített diplomamunkával/szakdolgozattal tud nevezni, amelyben a választott téma szellemitulajdon-védelmi vonatkozásait tárja fel legalább 10 oldal terjedelemben, illetve olyan diplomamunkával/szakdolgozattal, ami teljesen a szellemitulajdon-védelem valamely kiválasztott kérdésének van szentelve.

A pályázaton öt kategóriában lehet indulni, melyek közül csak egy jelölhető meg:

– szabadalom/használatiminta-oltalom,
– védjegyoltalom,
– formatervezésiminta-oltalom,
– szerzői jog
– szellemitulajdon-védelem gazdasági szerepe.

A pályázat első három helyzettje mindegyik kategóriában 100-150.000 Ft közötti összeg díjazásban részesül, valamint a pénzjutalomban nem részesülő hallgatók értékes könyvajándékot vehetnek át.

A pályázati díj elnyerésének feltételei:
1. Egy 20 órás szellemitulajdon-védelmi távoktatási tanfolyam elvégzése, kivéve, ha a hallgató korábban az egyetem által igazoltan elvégzett egy minimum 20 órás szellemitulajdon-védelmi képzést.
2. A diplomamunka/szakdolgozat témájához kapcsolódó szellemitulajdon-védelmi vonatkozások feltárása minimum 10 oldal terjedelemben. A dolgozat írása közben a hallgatónak legalább három alkalommal kell egyeztetni a hivatal által számára biztosított szakmai konzulenssel. Az értékelés pontos kritériumairól a hallgató a konzulensétől tud tájékozódni.
3. A szakdolgozat/diplomamunka sikeres védése.

A pályázatra a ujvaridiplomadij@hipo.gov.hu címen lehet jelentkezni 2016. március 22-ig a hallgató diplomamunkájának/szakdolgozatának címét és vázlatának leadásával, valamint egy rövid összefoglalóval arról, hogy a témát milyen szellemitulajdon-védelmi szempontból kívánja megvizsgálni a pályázó. A diplomadíj-pályázatok leadása 2016. július 19-ig történik PDF formátumban,a pályázati e-mail címre.

További információ az SZNTH honlapján és a pályázati kiírásban olvasható.

 

 

Aktuális

Felvételt hirdet a BME Építőművészeti Doktori Iskola a 2025/2026-os tanévvel induló DLA-képzésére, melynek jelentkezési határideje 2025. június 10.Bővebb információ az ÉDI oldalán található:dla.epitesz.bme.hu/rolunk/#felvetel ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢Nyissunk a jövőre! Városi farmok kialakítása és működtetése - KonferenciaVegyél részt egy inspiráló konferencián Óbudán, ahol a városi farmok szerepéről és lehetőségeiről lesz szó! 🏡🌾Az INTERREG Közép-Európa Program támogatásával megvalósuló CoFarm4Cities projekt keretében Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata egy innovatív földhasználati modellt dolgoz ki Csúcshegyen. A cél egy fenntartható, körkörös gazdaságra épülő városi farm létrehozása, amely közösségi összefogással valósul meg.📆 Mikor? 2025. február 19.📍 Hol? Naarden Rendezvényház📋 Program és regisztráció: tinyurl.com/nyissunk-a-jovore-konferencia ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.