A 2021 tavaszi félévtől Lakóépülettervezési Tanszék munkáját három új műhely határozza meg: a Szociális lakhatás műhely, a Fenntartható lakóhelyek műhely és a Moduláris építészet műhely.
A változás az oktatásra is hatással lesz. Megújulnak a tantárgyaink: a három műhely felváltva választ programot a szakirányválasztást követő tervezési tárgyak, a TDK szekciók és a Tanszéki kutatás tárgy számára. A megújítás célja, hogy a témák köré szerveződő előadások és gyakorlatok segítsék az elmélyült oktatói és hallgatói munkát.
A Tanszéki tervezés 1-2-3 tárgyak konzultációit a tárgycsoportot aktuálisan gondozó és egyben témát választó műhely szervezi. A Komplex tervezés 1-2 és Diplomatervezés a Tanszéki kutatással kiegészülve szintén műhelyspecifikussá válik, de ezekben ezentúl is minden tanszéki oktató részt vesz konzulensként. A tárgycsoportokba rendezett kurzusok az eddiginél több lehetőséget teremtenek a tervezési feladatokat kiegészítő előadásokra, épületlátogatásokra, kirándulásokra, pályázatokra, kutatómunkára.
A műhelyek által meghatározott tematikára az egyéni ambíciók irányában nyitott keretként gondolunk, megteremtve ezzel a tantárgyi kötöttség és a hallgatói szabadság megtermékenyítő egyensúlyát. Mivel a három műhely által kijelölt terület nem fedi le az építészet teljes területét: a szabadon választható tárgyainkban továbbra is helyet biztosítunk minden olyan kezdeményezésnek, amely kiszorulna a műhelyek által meghatározott keretekből, de aktualitása miatt fontos számunkra.
A műhelyekben zajló munkába a hallgatók bevonása éppúgy fontos, mint más kutatócsoportokkal, tanszékekkel és partnerekkel való aktív kapcsolat, a tanszék nyitott Nappalija minden érdeklődőt invitál.
Nagy Márton DLA tanszékvezető és a tanszék oktatói.