TDK 2016 Workshop

Az idei Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia tájékoztató napja 2016. április 18-án, hétfőn 14 órától lesz a K210-es teremben.

Az idei Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia tájékoztató napja 2016. április 18-án, hétfőn 14 órától lesz a K210-es teremben.

Miért, részvétel, tapasztalat, elismerés, plusz pontok, oklevél, előadás, kapcsolatépítés, téma, szakmai, javaslat, egyéni érdeklődés, tudományos és művészi… Ha érdekelnek ezek a felhő-szavak, a szervezők várnak az idei évi Tudományos és Művészeti Diákkör konfernciaév-indító workshop napján.

A workshop programja:

Köszöntő Sipos András, tudományos dékánhelyettes
1. Mi a TDK? Vukoszávlyev Zorán, KTDT elnök
2. Művészeti TDK: Szabó Franciska, Pro Arte Aranyérmes
3.

TDK-zók: Lőcsei Vera és Ruga Máté, OTDK I. díjazottak
Danielisz Dóra, Rektori különdíjas
Bardóczi Alexandra, Pro Progressio különdíjas

4. TDK-s életút: Fehér Eszter, egykori Rektori különdíjas, doktorandusz
5. TDK-Műhely kiscsoportos kerek-asztal – témavezetők, tématerületek:
Gáspár Orsolya, Betonkenu workshop
Üveges Gábor, Pálóczi Tibor – művészeti
Hegyi Dezső, Tamási Alexandra, Vidovszky István – szerkezeti
Kiss Zsuzsanna – építészettörténet
Kádár Bálint – urbanisztika
Gaul Cicelle – modern építészet nyomában és építőművészet
Marosi Bálint, Vannay Miklós – építőművészeti


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szakmai koordinátor: Urbán Erzsébet, KTDT titkár

 

Bővebb információ a jelentkezés menetéről és feltételeiről a TDK elnök által összeállított, letölthető anyagban olvasható.

 

A konferencia-indító előadáson való részvétel a BME ÉPK TDK-n 2016. évben induló hallgatók számára ajánlott.

 

A program az EMMI megbízásából az EMET által meghirdetett, „Hazai Tudományos Diákköri műhelyek támogatása” című, NTP-HHTDK-15 kódjelű pályázati kiíráson nyertes 0042 azonosítójú „BME Építész Tehetségműhely 2015-2016. évi programsorozata”  pályázatnak köszönhetően valósul meg.

Emberi Erőforrások Minisztériuma, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő,

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Nemzeti Tehetség Program

 

További információ: http://tdk.bme.hu/EPK

emmi.jpgemet.jpgofi.jpgntp.jpg

 

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.