TAN TERV 20XX

Az előadások, vitanapok és a közvéleménykutatás eredményeit összefoglaló kiadvány most megtalálható a kari honlapon.

A BME Építészmérnöki Kar Hallgatói Képviselete 2018. első félévében egy 10 hetes programsorozatot és kérdőíves felmérést indított, hogy összegyűjtse a jelenlegi és az elmúlt években végzet hallgatók tapasztalatait az építészet oktatásáról.

Az előadások, vitanapok és a közvéleménykutatás eredményeit összefoglaló kiadványt most elérhetővé tesszük a kari honlapon.

Horváth Bálint, az ÉPK HK akkori elnöke így ír bevezetőjében a programsorozat és közvéleménykutatás céljáról:

“Ez a füzet a Tanterv 20XX c. hallgatói projekt eredményeit és információit foglalja össze. Majdnem 10 héten át foglalkoztunk a tantervreform kérdéseivel, előzményeivel és céljaival. Úgy gondoljuk ugyanis, hogy segíteni tudjuk az új képzési terv összeállítását, ha mi is papírra vetjük a véleményünket.

Az Egyetemen eltöltött évek számos tapasztalattal gazdagítottak minket, a Kar és a képzés sok lehetőséget villantottak fel, az újonnan megismert szakma pedig rengeteg élményt nyújtott mindannyiunknak. Ezek képezték a füzetben összefoglalt javaslatok és meglátások alapjait.

Ezen felül új képzési terv összeállításakor nem utolsó szempont a jelenlegi képzésről érkező hallgatói visszajelzések feldolgozása. A Tanterv 20XX keretein belül ezt is igyekeztünk a lehető legintenzívebben elérni kérdőívek, felmérések, közvéleménykutatások révén. Megvizsgáltuk tehát a jelenlegi kari oktatás erősségeit és gyengeségeit is, valamint kerestük azokat az elemeket, amelyeket át lehet emelni egy új képzésbe.

A végső döntés viszont az Önök kezében van, Önök fogják az új tantervet összeállítani. Őszintén bízunk benne, hogy a hosszú évek óta húzódó folyamat a meglátásainkkal közelebb kerül a megoldáshoz, és minél hamarabb egy új tantervben tanulhatnak az utánunk jövő generációk.”

Aktuális

‼️ Pénteken a Nyílt nap keretében várunk minden leendő hallgatót és érdeklődőt az izgalmas kari eseményeken. ‼️A részletes programért lapozzatok, vagy kattintsatok a linkre 👉epitesz.bme.hu/portfolio/nyilt-nap-2024-november-29/ Gyertek és töltsétek velünk a Nyílt napot.🙌 Várunk a BME Építészmérnöki Karán!⏳: 2024.11.29. 08:00-15:00 🏛️: Műegyetem rkp. 3. K épület ... See MoreSee Less
View on Facebook
MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.