REA hallgatói tervpályázat

Az Építészmérnöki Kar a REA 20. találkozójára készülve francia nyelvű hallgatói tervpályázatot hirdet „Les visions de la revitalisation des territories ruraux” címmel. A pályázaton egy Pozsony melletti kisváros, Mora revitalizációs tervét kell kidolgozni 2016. április 11-ig. A nyertes pályamű szerzői részt vehetnek a REA nemzetközi találkozóján május első hetében Pozsonyban.

Az Építészmérnöki Kar a REA 20. találkozójára készülve francia nyelvű hallgatói tervpályázatot hirdet „Les visions de la revitalisation des territories ruraux” címmel. A pályázaton egy Pozsony melletti kisváros, Mora revitalizációs tervét kell kidolgozni 2016. április 11-ig. A nyertes pályamű szerzői részt vehetnek a REA nemzetközi találkozóján május első hetében Pozsonyban.

Az alábbi városok építésziskolái vesznek részt a versenyben: Baku, Budapest, Bukarest, Grenoble, Jereván, Lille, Lodz, Lyon, Marseille, Moszkva, Odessza, Pozsony, Prága, Rouen, Szófia, Toulouse, Wroclaw.

A pályázat első fordulójában minden iskola saját kari pályázaton belül választja ki a két legjobb, a nemzetközi pályázaton bemutatható tervet. A második fordulóban az iskolákból érkező 2-2 tervet a REA májusi találkozóján, Pozsonyban a különböző iskolák tanáraiból álló zsűri értékeli. Az első forduló kiírója, bonyolítója a BME Építészmérnöki Kar Urbanisztika Tanszéke.

rea20-banner.jpg

A pályázat témája a Pozsonyhoz közeli történeti kisváros, Modra revitalizációja.

A  részvétel feltételei:

  • a pályázaton a BME Építészmérnöki Kar 2015 tavaszi félévének legalább másodéves hallgatói indulhatnak (kivéve a külföldi cserediákokat),
  • a max. 2 fős csapatok legalább egyik tagjának középfokú szintű francia nyelvtudással kell rendelkeznie.
Előjelentkezés: 2016. február 1-ig az Urbanisztika Tanszék titkárságán.

A pályázat beadása digitálisan:  
2016. április 11. hétfő 12 óra.
  info@urb.bme.hu

A pályázatot segíti
– a REA francia nyelvű kiírása, a helyszínről rendelkezésre álló információk és a találkozó tervezett programja, amelyek az Urbanisztika Tanszék honlapjáról letölthetők:
www.urb.bme.hu
– önköltséges szervezett buszos kirándulás a helyszín megtekintésére 2016. február 20-i hétvégén.
– konzultációs lehetőség három időpontban (konzulens: Benkő Melinda és Szabó Julianna), a konzultációk időpontját a honlapon tesszük közzé.

Kötelező formai előírás: pályázatonként két fekvő formátumú, 1000 x 700 mm-es tabló!
Benyújtandó munkarészek:
1. Elemzések + koncepció:
a vidéki térségek problematikája / a helyszín elemzése / koncepciósémák
2. Városépítészeti terv:
beépítési terv / metszetek / vizualizáció madártávlatból / perspektivikus látványok / arculat / részletek

A tablók nyelve francia.

A tablókat az első fordulóban digitálisan (pdf formátumban) kell beadni. / info@urb.bme.hu
A tablókat a jobb alsó sarokban a pályamű öt karakterből álló kódjával kell ellátni, amely nem utalhat a szerzők nevére, iskolájára, városára. A pályázat mellé zárt bélelt borítékban leadandó a szerzők neve. A borítékon fel kell tüntetni a pályamű kódját.
A nemzetközi pályázati kiírás alapján megadott formátumtól eltérő anyagokat a zsűri kizárja a pályázatból.

A bírálóbizottságának tagjai:
Benkő Melinda PhD – egy. docens, az Urbanisztika Tanszék vezetője
Dobszay Gergely PhD – egy. docens, BME ÉPK oktatási dékánhelyettese
Pálfy Sándor DLA – egy. tanár, a Városépítészetért Alapítvány kuratóriumi elnöke
Szabó Julianna PhD  – egy. docens, Urbanisztika Tanszék

A bírálat szempontjai (a nemzetközi forduló szempontjai alapján):
– a kisvárosi életformának megfelelő, funkciógazdag megújítása,
– a történeti kontextusba való integráció és a 21. század követelményeinek való megfelelés,
– a javaslat eredetisége, egyénisége,
– a környezetalakítás, az építészeti és szerkezeti megoldások minősége,
– a prezentáció minősége.

Eredményhirdetés:
április 11-én 17.00-kor az Urbanisztika Tanszék könyvtárában.

Díjazás:
1. díj – a nyertes csapat (két diák) részére részvételi lehetőség a REA20
május 2. és 7. között Pozsonyban rendezendő frankofon nemzetközi építész találkozón, ahol kb. 50 külföldi építészhallgató és oktató lesz. A szállás, étkezés, szakmai és kulturális programok ingyenesek az építésziskolákat képviselő diákoknak és oktatóknak.
A REA20 nemzetközi találkozón való részvételt a BME Építészmérnöki Kar támogatása teszi lehetővé a két nyertesek és két oktatónak.

2. díj – 30.000 Ft és a terv részvétele a nemzetközi fordulóban
3. díj – 20.000 Ft

A pénzdíjakat a Városépítészetért Alapítvány ajánlotta fel.

  1. december 17.

Benkő Melinda – Szabó Julianna

Letölthető pályázati kiírás

A pályázat francia nyelvű programja

 

Forrás: Az Urbanisztika Tanszék honlapja.

Aktuális

👏Ünnepi Kari Tanács díjazottak!👏2024. június 26-án került sor az Ünnepi Kari Tanács ülésére, melyen a 2024-es díjak és címek is átadásra kerültek.Gratulálunk minden díjazottnak!🤝„Címzetes egyetemi docens” címben részesült:Áts Árpád, építészmérnökBun Zoltán, építészmérnökVeresné Rauscher Judit, építészmérnökSzentkirályi Zoltán - díjban részesült: Pálfy Sándor DLARados Jenő - emlékéremben részesült: Nagy Gábor, építészmérnök Az „Év oktatója, előadója, gyakorlatvezetője, konzulense és hallgatója” címben részesült:Év oktatója: Pulai Sándor, egyetemi docensÉv előadója: Szabó Levente DLAÉv gyakorlatvezetője: Dr. Fehér Eszter, egyetemi docensÉv konzulense: Fonyódi Mariann PhD Év hallgatója: Jagudits EnikőKépek: KépKocka - Építész Média Körepitesz.bme.hu/portfolio/unnepi-kari-tanacs-dijazottak/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
📍 Megjelentek az új Erasmus+ pályázati kiírások 2024/2025 tanévre 📍🖊Tanulmányi részképzés 2024/2025 tavaszi félévére📆Beadási határidő: 2024. augusztus 5. hétfő déli 12:00 óra! 🖊Szakmai gyakorlat 2024/2025 őszi félévére 📆Beadási határidő: 2024. szeptember 5. ‼️ONLINE INFONAP‼️A pályázati felhívásokról Pályázásra Fel! Online Infónapot tartunk, amire 2024. június 26. szerda 14:00 órától kerül sor MS Teams-en.Bővebb információ 👉 nki.bme.hu/node/6191epitesz.bme.hu/portfolio/erasmus-uj-hallgatoi-palyazati-felhivasok-2024-2025/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
A 🍃 Zöld perspektíva 🍃 cikksorozat következő részében megtalálhatjátok karunk dékánjával Alföldi Györggyel készült interjút, amelyben a Műegyetem szerkesztősége többek között arról kérdezte Gyurit, hogy mit tehetnek az építészek a környezet védelmében.A teljes cikk itt érhető el 👉 epitesz.bme.hu/portfolio/fenntarthato-jovo-epites-helyett-felujitas/ Forrás: www.bme.hu/hirek/240619/bme-epk-alfoldi-gyorgy-dekan-interju ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.