Pro Progressio doktorandusz ösztöndíj 2016

2016. július 4-ig adható be a pályázat a Pro Progressio Alapítvány egy éves doktorandusz ösztöndíjára a 2016/17-es tanévre..

2016. július 4-ig adható be a pályázat a Pro Progressio Alapítvány egy éves doktorandusz ösztöndíjára a 2016/17-es tanévre..

A Pro Progressio Alapítvány 2001-ben alapította meg doktorandusz ösztöndíját, amelyet évente a BME azon maximum 4 doktorandusz hallgatója nyerhet el, akik a pályázat beadásától számított egy év alatt sikeresen befejezik és beadják PhD értekezésüket. Az Alapítvány előnyben részesíti a nemzetközi vonatkozásban is jelentős tudományos kutatási eredményeket.

A pályázat részvételi feltételei:

  • Két idegen nyelvből legalább középfokú nyelvvizsgával rendelkezik
  • Igazolt publikációs tevékenység az  MTMT  alapján
  • Az illetékes doktori iskola vezetője javasolja a pályázót.

Az elbírálás során előnyben részesül, aki abszolutóriumát a pályázat beadásának évében vagy az azt megelőző évben szerezte meg, ill. doktori szigorlatát eredményesen letette.

Az ösztöndíj összege: 120.000,- Ft/hó 12 hónapra a 2016/17-es tanévben

A pályázatnak tartalmaznia kell:

  • PhD hallgatóként végzett munkájának és kutatási eredményeinek ismertetését (maximum 3 oldalon)
  • Publikációs lista az MTMT  alapján
  • A pályázó rövid szakmai életrajzát (maximum 1 oldalon),
  • Az illetékes doktori iskola vezetőjének javaslatát,
  • A pályázó kötelezettségvállalását, hogy egy éven belül beadja az értekezést
  • A pályázó elérhetőségeit, az abszolutórium, doktori szigorlat megszerzésének időpontját.

 

A pályázatok leadási helye: Pro Progressio Alapítvány irodája: BME V1. épület C. szárny Galéria 203. szoba

Beadási határidő: 2016. július 4. (hétfő)

A kuratórium elnöke által felkért 3 tagú Bíráló Bizottság javaslata alapján a  Kuratórium dönt a négy ösztöndíj odaítéléséről. A díjak átadására ünnepélyes keretek között ősszel, a 2016/2017-es tanév alapítványi díjátadó ünnepségén kerül sor.

A pályázati hirdetmény innen letölthető.

Aktuális

‼️ Pénteken a Nyílt nap keretében várunk minden leendő hallgatót és érdeklődőt az izgalmas kari eseményeken. ‼️A részletes programért lapozzatok, vagy kattintsatok a linkre 👉epitesz.bme.hu/portfolio/nyilt-nap-2024-november-29/ Gyertek és töltsétek velünk a Nyílt napot.🙌 Várunk a BME Építészmérnöki Karán!⏳: 2024.11.29. 08:00-15:00 🏛️: Műegyetem rkp. 3. K épület ... See MoreSee Less
View on Facebook
MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.