Partnerség európai dimenzióban

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2014. június 26-án, csütörtökön, 10.00 órai kezdettel a BME Q épü­letében tartja A Műegyetem a Horizonton – Partnerség európai dimenzióban 2014 című rendezvényét.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2014. június 26-án, csütörtökön, 10.00 órai kezdettel a BME Q épületében (1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2. Q épület Simonyi terem) tartja A Műegyetem a Horizonton – Partnerség európai dimenzióban 2014 című rendezvényét.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2013-ban arra biztatta régi és új partnereit, hogy céljaik megvalósítása során minden eddiginél bátrabban támaszkodjanak a Műegyetem K+F+I szakértelemére és kapacitására. 2014-ben ennek európai vonatkozásait helyezi rendezvénye középpontjába.

Követve a Horizon 2020 stratégiai célkitűzéseinek megfelelően annak bemutatása a cél, hogy a kiválóság a tudományban, az ipari vezető szerep és a társadalmi kihívásoknak való megfelelés hogyan érhető tetten a Műegyetem átfogó szakmai programjaiban, és mindez hogyan kínál, ill. eredményez partnerséget európai dimenzióban.

A rendezvény határozott célja, hogy a Műegyetem az európai programokban eddig elért eredmények, az azok révén elnyert konzorciumi tagságok bemutatásával meggyőzze európai dimenzióban gondolkodó partnereit:
komoly üzleti és szakmai előnyök záloga a partnerség a Műegyetemmel. Ennek megfelelően a rendezvény célközönségét egyrészt a gazdaság azon szereplői alkotják, akik még nem aknázták ki az ezekben az együttműködésekben rejlő lehetőségeket, másrészt azon intézmények képviselői, akik e partnerség létrejöttét és megerősödését katalizálni tudó eszközökkel rendelkeznek.

10.00 órától 12.30 óráig a Plenáris szekció keretében a Műegyetem kiemelt kutatási területeinek vezetői tárják fel eredményeiket, eddigi partnerségeiket, ill. azokat a lehetőségeket, amelyeket a Műegyetem 8 karán és mintegy 80 tanszékén egyidejűleg rendelkezésre álló szerteágazó szakmaiság és kapacitás kínál. Európai dimenzióba helyezve szóba kerülnek az intézmény kiemelt témái: Fenntartható energetika, Járműtechnika, közlekedés és logisztika, Biotechnológia, egészség- és környezetvédelem, Nanofizika, nanotechnológia és anyagtudomány, ill. Intelligens környezetek és e-technológiák kifejezetten interdiszciplináris együttműködésekben művelt témáink mellett az újonnan meghirdetett Katasztrófa-megelőzés: korszerű mérnöki módszerek.

12.30 órától 14.00 óráig pedig a sajtótájékoztatóra és az ebédre kerül sor. Jelentkezni a rendezvény regisztrációs felületén lehet.

A szervezők nagy tisztelettel és szeretettel várják a szervezeti egységek munkatársait!

Aktuális

Rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyam indul az őszi félévben!✏️ŐSZI ELŐKÉSZÍTŐ TANFOLYAMA Rajzi és Formaismereti Tanszék a 2025/26-os tanév őszi félévben is meghirdeti a Rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyamát a középiskola tizenegyedik osztályos és végzős diákjainak, amely a BME Építészmérnöki Kar Építészmérnöki Mesterképzési Szak Osztatlan képzésének, illetve az Építészmérnöki Alapképzési Szak (BSc) képzésének rajzi alkalmassági vizsgájára készíti fel a diákokat.A jelentkezők 18 alkalmon keresztül, legfeljebb 35 fős csoportokban, a Rajzi és Formaismereti Tanszék oktatóinak vezetése mellett vehetnek részt a tanfolyamon.Jelentkezési időszak az őszi tanfolyamra (online): 2025. szeptember 8-tól szeptember 19-ig.További információk az őszi tanfolyamról 2025. augusztus 20. után lesznek elérhetőek honlapunkon.BME Építészmérnöki Kar BME Rajzi és Formaismereti Tanszék ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢Álláslehetőség a Veszprém Vármegyei KormányhivatalnálA Veszprém Vármegyei Kormányhivatal a munkaerőpiacra belépő, frissen végzett hallgatók számára kínál betölthető álláshelyeket.A hivatal kiemelt célja a pályakezdők támogatása, valamint a fiatalok közigazgatási életpályára történő bevonása.Az elérhető pozíciókról és a jelentkezés részleteiről további információk a csatolt tájékoztatókban. ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.