Partnerség európai dimenzióban

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2014. június 26-án, csütörtökön, 10.00 órai kezdettel a BME Q épü­letében tartja A Műegyetem a Horizonton – Partnerség európai dimenzióban 2014 című rendezvényét.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2014. június 26-án, csütörtökön, 10.00 órai kezdettel a BME Q épületében (1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2. Q épület Simonyi terem) tartja A Műegyetem a Horizonton – Partnerség európai dimenzióban 2014 című rendezvényét.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2013-ban arra biztatta régi és új partnereit, hogy céljaik megvalósítása során minden eddiginél bátrabban támaszkodjanak a Műegyetem K+F+I szakértelemére és kapacitására. 2014-ben ennek európai vonatkozásait helyezi rendezvénye középpontjába.

Követve a Horizon 2020 stratégiai célkitűzéseinek megfelelően annak bemutatása a cél, hogy a kiválóság a tudományban, az ipari vezető szerep és a társadalmi kihívásoknak való megfelelés hogyan érhető tetten a Műegyetem átfogó szakmai programjaiban, és mindez hogyan kínál, ill. eredményez partnerséget európai dimenzióban.

A rendezvény határozott célja, hogy a Műegyetem az európai programokban eddig elért eredmények, az azok révén elnyert konzorciumi tagságok bemutatásával meggyőzze európai dimenzióban gondolkodó partnereit:
komoly üzleti és szakmai előnyök záloga a partnerség a Műegyetemmel. Ennek megfelelően a rendezvény célközönségét egyrészt a gazdaság azon szereplői alkotják, akik még nem aknázták ki az ezekben az együttműködésekben rejlő lehetőségeket, másrészt azon intézmények képviselői, akik e partnerség létrejöttét és megerősödését katalizálni tudó eszközökkel rendelkeznek.

10.00 órától 12.30 óráig a Plenáris szekció keretében a Műegyetem kiemelt kutatási területeinek vezetői tárják fel eredményeiket, eddigi partnerségeiket, ill. azokat a lehetőségeket, amelyeket a Műegyetem 8 karán és mintegy 80 tanszékén egyidejűleg rendelkezésre álló szerteágazó szakmaiság és kapacitás kínál. Európai dimenzióba helyezve szóba kerülnek az intézmény kiemelt témái: Fenntartható energetika, Járműtechnika, közlekedés és logisztika, Biotechnológia, egészség- és környezetvédelem, Nanofizika, nanotechnológia és anyagtudomány, ill. Intelligens környezetek és e-technológiák kifejezetten interdiszciplináris együttműködésekben művelt témáink mellett az újonnan meghirdetett Katasztrófa-megelőzés: korszerű mérnöki módszerek.

12.30 órától 14.00 óráig pedig a sajtótájékoztatóra és az ebédre kerül sor. Jelentkezni a rendezvény regisztrációs felületén lehet.

A szervezők nagy tisztelettel és szeretettel várják a szervezeti egységek munkatársait!

Aktuális

MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2024. október 13-án életének 74. évében elhunyt Kőnig Tamás DLA, Ybl-, Pro Architektura és Europa Nostra díjas építész, a MÉK, a MÉSZ, tagja, az Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék nyugalmazott docense.A 2024-ben aranydiplomáját átvevő Kőnig Tamással készített alumni interjúsorozatunk riportja itt olvasható. 👉 epitesz.bme.hu/portfolio/konig-tamas-alumni-kozossegi-tag-interju/Emlékét kegyelettel őrizzük! Nyugodjék békében!epitesz.bme.hu/portfolio/elhunyt-konig-tamas-epitesz/Kép forrása: Magyar Építőművészek Szövetsége ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.