MÉK-MÉSZ Diplomadíjakat kaptak volt hallgatóink

A BME Építészmérnöki kar -Középülettervezési tanszék volt hallgatói MÉK-MÉSZ Diplomadíjakat kaptak! 

Nagy Stefánia a Perbál Üvegház – Fogyatékos lakóotthon bővítése című diplomatervével (konzulense: Fejérdy Péter DLA) és Schoblocher Edina Művész_II_ET Ház – Epreskert című diplomatervével (konzulense: Szabó Levente DLA) megosztva elnyerték a Magyar Építész Kamara és a Magyar Építőművészek Szövetsége által meghirdetett diplomadíj pályázat fődíját. A Műemlékvédelmi Tagozat díját ugyanezen a pályázaton Malkócs Krisztina nyerte Többgenerációs közösségi ház – Budapest, XII. kerület Fácános című diplomatervével (konzulense: Kronavetter Péter DLA).

Valamennyi volt hallgatónknak szívből gratulálunk!

Malkócs Krisztina tervének laudációja:

Az emberi kapcsolatok fontossága és erősítése, a generációk közti távolság csökkentése.

Ezek a sokszor csak kongó nagy szavak itt, a terv megfogalmazásában finom csengéssé változnak. Az alaphangot a helyszín, a varázslatos budai hegyvidék, benne a Hild József tervezte épület adja. Erre épülnek a hangzás elemei. A racionális funkció választás.

A logikus beépítés, amelyben egy átrium köré szerveződve zárja le az új épületrész az U alakú meglévő épületet. A meglévő épített értékek tiszteletben tartása. Az új épületrész visszafogott, mértéktartó nagysága, valamint differenciáltsága lábazat jellegű föld alatti és transzparens megjelenésű föld feletti részre. Az érzékeny empátia, amely felfedezi a Hild villa jellemző arányait, és annak mellékmotívumát felhasználva, átértékelt ismétléssel formálja az új épületrészt. A terv olyan, mint egy kéttételes zenemű, ahol a különbözően megszólaló tételekben az egymásra utaló hivatkozások révén a végső hangzásban a kontrasztok harmóniáját, az egységet halljuk. Malkócs Krisztina karakteres hangzású terve a zsűri döntése alapján a Műemlékvédelmi Tagozat különdíjat érdemli.

Nagy Gábor építész

Nagy Stefánia tervének laudációja:

A terv osztatlan sikert aratott a zsűri tagjai között és nem csak azért, mert az előadásmód régi, szép, nosztalgikus időket idéz és mert önmagában az ízes és karakteres vázlatvonalakból-, színes skiccekből összeálló építészeti „mű” – a kalligrafikus kézírás ölelésében – már önmagában is megjeleníti az alkotási folyamat drámáját és izgalmát, a tervezés járt- és járatlan ösvényeit, zsákutcáit, majd a rátalálás örömét, – személyessé téve az építészeti alkotást…De azért is – főleg azért – mert a terv jó és mert látjuk hogyan vált lépésről-lépésre jóvá. Érezzük és szinte végigéljük a komponálási folyamatot. Érzékenyek a vonalak, finomak a színek, megkomponáltak még a spontán(nak ható) vázlatfüzet-lapok is! Csoda ezek után, ha a végeredmény – az építészeti produktum – személyes, részleteiben érzékenyen végiggondolt, jól komponált, működő és szerethető alkotás? Csoda-e, ha felrázta-, meggyőzte- és jókedvre derítette a zsűrit? Ugye nem?!Nagy Stefánia különleges hangvételű terve a zsűri véleménye alapján Diplomadíjat érdemel!

Vadász Bence DLA

Schoblocher Edina tervének laudációja:

A Képzőművészeti Egyetemhez tartozó VI. kerületi Epreskert szobraiból a külső szemlélők jelenleg nem sokat látnak. Innen jött a diplomaterv koncepciója, hogy a kerítés közeli sávban egy olyan kiállítózóna jöjjön létre, ami nem csak a kerttel, hanem a külvilággal is kapcsolatot teremt, egyfajta kommunikációs zónát jelentve. „A sávba helyezett műalkotások és a növényzettel alkotott viszonyrendszerei mindig mást és mást mutatnak. Van olyan szakasz, ahol a szobor csak kifelé reflektál, van, hogy ki- és befelé is”. A tervezett új épület „kitapad” a kerítéshez, a kiállítótér a külső zóna folytatása. Szép gondolat. Az épület metszete mutatja leginkább azt az egybe függő -szinteket összenyitó izgalmas térstruktúrát, ahol a pince helyenként eggyé válik a földszinttel, a földszint az emelettel. A finom homlokzati struktúrát a könnyed fa lamellázat és a nyers vasbeton kontrasztja teszi feszessé.Tiszta világosan egyszerű alaprajz, részleteiben is gondosan, mérnöki alapossággal kidolgozott terv. Gratulálunk hozzá!

További információk itt érhetők el. 

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

‼️ Pénteken a Nyílt nap keretében várunk minden leendő hallgatót és érdeklődőt az izgalmas kari eseményeken. ‼️A részletes programért lapozzatok, vagy kattintsatok a linkre 👉epitesz.bme.hu/portfolio/nyilt-nap-2024-november-29/ Gyertek és töltsétek velünk a Nyílt napot.🙌 Várunk a BME Építészmérnöki Karán!⏳: 2024.11.29. 08:00-15:00 🏛️: Műegyetem rkp. 3. K épület ... See MoreSee Less
View on Facebook
MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.