Magasabb átlagpontszámmal és a tavalyinál többen nyertek felvételt idén a Műegyetemre

Az elmúlt 10 év legmagasabb átlagpontszámai kellettek idén a BME-re való bejutáshoz. Szeptembertől több mint 5000 új hallgató kezdheti meg tanulmányait a Műegyetemen.

2023 szeptemberétől 5026 elsőéves hallgatót fogad a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), ami az előző évhez képest mintegy 5%-os növekedést jelent. A BME-s alapképzési és osztatlan szakokon közel 4100 fő tanulhat tovább ősztől, ami közel 6%-os bővülés az előző esztendőhöz képest. A Műegyetem annak ellenére növelni tudta a felvettek számát, hogy minden szakján minőségi felvételi követelményként megtartotta az emelt szintű érettségi elvárását.

A BME kiválóságának jó indikátora, hogy az intézmény alapképzéseire felvételt nyert jelentkezők létszáma és átlagpontszáma nemcsak magas maradt, hanem a tavalyihoz képest mindkettő nőtt: az állami ösztöndíjas képzési formában az átlagpontszám kiemelkedően magas, 427,8 pont, és az önköltséges formában felvettekkel együtt is meghaladja a 425 pontot. Ezek egyben az elmúlt tíz év legmagasabb felvételi átlagpontszámai a BME-n.

Néhány példa az állami ösztöndíjas képzésre felvettek eredményeiről (nappali alapképzés):

Idén a BME Építészmérnöki Karának alap- és osztatlan képzése ismét az ország legnépszerűbb építészmérnöki képzései között szerepel, amire nagyon büszkék vagyunk. Az alapképzésre a 2023/2024-as tanévre 423 pontos határ mellett 105-en, az osztatlan képzésre 420 pontos határ mellett 184-en nyertek felvételt, az átlagpontszám mindkét képzésen 440 pont felett alakult. A mesterképzésre 24 fő került felvételre.

Mesterképzésben több mint 900 fő kezdheti meg tanulmányait ősszel a Műegyetemen, emellett további közel 1000 fő már felvételt nyert idén januárban a BME mesterszakjainak valamelyikére. Az elmúlt két évben – Magyarországon elsőként – a Műegyetemen indult el az űrmérnök és az építményinformatikai mesterképzés, valamint a nukleáristechnológia-menedzsment szakirányú továbbképzés. 

A BME felhívja a jelentkezők figyelmét, hogy az idei pótfelvételi eljárásban alapképzési szakjainak nagy részén állami ösztöndíjas helyeket is meghirdet, valamint mesterképzési szakjai nagy részét – önköltséges formában – szintén meghirdeti (ld. felvi.hu).

Az alábbi képek a július 26-i Pont Ott Partin készültek, ahol a BME hallgatói is a most felvett műegyetemistákkal ünnepeltek.

Fotók: Geberle B.

Forrás: bme.hu, Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

✨ Kedves frissen felvételt nyert Hallgatóink! ✨Reméljük, mindenkinek teljesült a vágya, hogy építészhallagtó legyen a BME Építészmérnöki Karon. 🙌 Gratulálunk a sikeres felvételihez 👏 Nagy szeretettel köszöntünk Benneteket! 🎉 Ősszel találkozunk! 🤗Addig is pihenésben gazdag nyarat kívánunk Nektek. 🏖 📸: Pexels, Helena Lopes ... See MoreSee Less
View on Facebook
Idén július 15-17-e között rendeztük meg az első "Építész leszek - Nyári tábort”A tábor keretében előadásokkal, helyszíni bejárásokkal, vezetett városi sétákkal, interaktív és képességfejlesztési feladatokkal, valamint az egyetemi élet mibenlétével ismertettük meg a résztvevő 42 középiskolás diákot. A KépKocka - Építész Média Kör jóvoltából a táborban uralkodó hangulatból kaphattok egy kis ízelítőt. Köszönjük az aktív részvételt a középiskolás diákoknak! 🙌 🤗 A teljes beszámoló elérhető a honlapon 👇epitesz.bme.hu/portfolio/beszamolo-az-epitesz-leszek-nyari-taborrol/📸: KépKocka - Építész Média KörExploratív - BMEBME Rajzi és Formaismereti TanszékBME TTK Fizikai Intézet ... See MoreSee Less
View on Facebook
„Amit itt tanulnak, azok nem egyszerűen szakmák, hanem hivatások." mondta Rubik Ernő, a BME Építészmérnöki Karának egykori hallgatója, a Rubik-kocka feltalálója. Az alábbi linken 👇 elérhető a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME interjúja, amiből kiderül, mi mást mondott és válaszolt még a legendás feltaláló egyetemről és dizájnról! epitesz.bme.hu/portfolio/rubik-erno-amit-itt-tanulnak-azok-nem-egyszeruen-szakmak-hanem-hivatasok/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.