JAF Holz Építészhallgatói Tervpályázat 2024/25

Elindult a JAF Holz Építészhallgatói Tervpályázat, melynek összdíjazása 7 000 000 Ft!
A feladat, CLT szerkezetű épület/építmény tervezése, az ökologikus építési szemléletmód figyelembevételével.

A JAF Holz Magyarország elkötelezett támogatója a hazai építészeti képzésnek, valamint vállalatunk filozófiájának szerves része az optimális építészeti koncepció megtalálásának az elősegítése, illetve a faépítészet hazai népszerűsítése. Ennek megfelelően 2024 őszén egy mintegy 7.000.000 Ft összdíjazású “Építész Hallgatói Tervpályázatot” indítunk, amelyen 8 egyetem hallgatói vehetnek részt.

A tervpályázat célja, hogy a hallgatók már az egyetemi tanulmányaik során megismerkedjenek a CLT építéstechnikában rejlő lehetőségekkel és egy valóban fenntartható, ökologikus építészeti móddal.

Mindemellett fontos, hogy az alapfunkció megoldásán túl gazdag formálási, funkcionális, grafikai, anyaghasználati kísérlet lehetőségét is hordozza, valamint innovatív megoldásokat keres és integrál, a jövőbe mutató lehetséges utakat jelöl ki a fenntartható családi ház témakörében.

A két kategóriában lehet pályázni:

1. CLT szerkezetű lakóépület
    A kategória keretein belül lehetőség van önálló családi ház, lakóépület-bővítés, illetve moduláris elemekből építkező épület tervezésére.
  2. CLT szerkezetű épület/építmény
    Emberi tartózkodásra alkalmas építmény vagy épület, melynek léptéke és funkciója szabadon választható.

A tervpályázat lebonyolításának időbeosztása:

Tervpályázat meghirdetése: 2024. szeptember 2.
Regisztrációs határidő: 2025. január 31.
Pályaművek benyújtásának határideje: 2025. február 7.
A tervpályázat eredményének kihirdetése: 2025. március 31.

Részletek és pályázatikiírás ezen a linken érhető el.
Jelentkezz, tervezz és nyerj!

Hello Wood Diplomadíj! A Hello Wood építésziroda idén is meghirdeti a Hello Wood Diplomadíjat, amelynek célja a fenntartható építészeti gyakorlatokat központba helyező és társadalmi üzenetet hordozó, kiemelkedő diplomamunkák elismerése. A pályázat benyújtási határideje 2024. október 25.📢 A Hello Wood építésziroda idén is meghirdeti a Hello Wood Diplomadíjat, amelynek célja a fenntartható építészeti gyakorlatokat központba helyező és társadalmi üzenetet hordozó, kiemelkedő diplomamunkák elismerése. 🌳A 2010-ban alapított, nemzetközileg elismert Hello Wood stúdiónak alapvető célkitűzése, hogy fenntartható, ökológiailag tudatos és társadalmilag érzékeny építészeti alkotásokat hozzon létre, amelyek a funkcionalitás és az innovativitás szem előtt tartásával teremtenek új kategóriát az építészetben. A stúdió a kezdetektől fontos küldetésének tartja a fiatal építészgeneráció támogatását edukációs programján keresztül. 🤓Jelentkeznél a diplomadíjra? 🎓Látogass el a weboldalunkra, ahol a felhívást is megtalálod! Link az első kommentben. 😉 ... See MoreSee Less

2 weeks ago

👨‍🎓Diplomaosztó képek!👩‍🎓📸A Diplomaosztó Ünnepségről készült képeket köszönjük a KépKocka - Építész Média Kör-nek, valamint nagyon köszönjük a fotóállványként funkcionáló Layher állványt a Layher Kft.-nek. 🙌 Gratulálunk minden friss diplomásnak! 👏🤝További sok sikert kívánunk nektek!📸 KépKocka - Építész Média KörLayher Kft. ... See MoreSee Less