Ismét a világ legjobb műegyetemei között a BME a QS ranglistán

Továbbra is egyedüli szereplő a hazai építész képzőhelyek között a BME a QS világranglistán és ismét a világ legjobb műegyetemei között szerepel a Műegyetem.

A Műegyetem érte el a legjobb helyezést a QS öt tudományterületi rangsorában szereplő magyar egyetemek közül. Hazánkban egyedülállóan tartja helyét a Műegyetem mérnöki, természettudományos és gazdasági szakterületen is a világ legjobb egyetemei között szerepel.

A brit QS (Quacquarelli Symonds) az egyik legmérvadóbb egyetemi rangsor, mely a világ egyetemeinek legjobb 4-5%-át rangsorolja. A QS szakterületi rangsorai képzési területenként rangsorolják a világ legjobb képzéseit az akadémiai elismertség, a munkáltatói vélemények, a kutatók és publikációk minősége, valamint a nemzetközi kutatási együttműködések erősségének, a területre jellemző paraméterek alapján alapján. Idén a rangsorkészítő szakemberek a világ legjobb 1594 felsőoktatási intézményének teljesítményét elemezték.

A QS március 22-én publikált 2023-as tudományterületi világrangsorában a mérnöki tudományok területén egyedüli magyar felsőoktatási intézményként került fel a BME a világranglista 224. helyét megszerezve. A magyar intézmények öt tudományterületi rangsorban szerepelnek. A Műegyetemé érte el a legjobb helyezést a QS öt tudományterületi rangsorában szereplő magyar egyetemek közül.

Továbbra is egyedüli szereplő hazai építész képzőhelyként a rangsorban a BME, a legjobb 150-200 közötti pozícióval.

A  gépészmérnöki, valamint repülőmérnöki és gyártástechnológiai szakterületen a világ legjobb 200 képzése között van idén is a BME.

Az építő- és szerkezetmérnök területen a világ legjobb 230 képzése közé, a számítástudományi és informatikai, valamint vegyész– és villamosmérnöki képzéseket pedig a világ legjobb 350 képzése közé rangsorolták.

Az anyagtudomány szakterületén a rangsor egyedüli hazai szereplőjeként a világ legjobb 350, a kémia, illetve a fizika és csillagászat szakterületen pedig a világ legjobb 400 egyeteme közé sorolták. A társadalomtudományos és menedzsment tudományterületen belül a Business & Management Studies világranglistára is felkerült a BME, ahol az 501-550. helyen szerepel.

A matematika képzések rangsorában idén ismét kategóriát ugrott a BME: 2023-ban a világrangsor 251-300. helyén szerepel a Műegyetem matematikus képzése, így az ELTE mellett a BME az első számú képzőhely Magyarországon.

A teljes rangsor itt érhető el.

Forrás: Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

✨ Kedves frissen felvételt nyert Hallgatóink! ✨Reméljük, mindenkinek teljesült a vágya, hogy építészhallagtó legyen a BME Építészmérnöki Karon. 🙌 Gratulálunk a sikeres felvételihez 👏 Nagy szeretettel köszöntünk Benneteket! 🎉 Ősszel találkozunk! 🤗Addig is pihenésben gazdag nyarat kívánunk Nektek. 🏖 📸: Pexels, Helena Lopes ... See MoreSee Less
View on Facebook
Idén július 15-17-e között rendeztük meg az első "Építész leszek - Nyári tábort”A tábor keretében előadásokkal, helyszíni bejárásokkal, vezetett városi sétákkal, interaktív és képességfejlesztési feladatokkal, valamint az egyetemi élet mibenlétével ismertettük meg a résztvevő 42 középiskolás diákot. A KépKocka - Építész Média Kör jóvoltából a táborban uralkodó hangulatból kaphattok egy kis ízelítőt. Köszönjük az aktív részvételt a középiskolás diákoknak! 🙌 🤗 A teljes beszámoló elérhető a honlapon 👇epitesz.bme.hu/portfolio/beszamolo-az-epitesz-leszek-nyari-taborrol/📸: KépKocka - Építész Média KörExploratív - BMEBME Rajzi és Formaismereti TanszékBME TTK Fizikai Intézet ... See MoreSee Less
View on Facebook
„Amit itt tanulnak, azok nem egyszerűen szakmák, hanem hivatások." mondta Rubik Ernő, a BME Építészmérnöki Karának egykori hallgatója, a Rubik-kocka feltalálója. Az alábbi linken 👇 elérhető a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME interjúja, amiből kiderül, mi mást mondott és válaszolt még a legendás feltaláló egyetemről és dizájnról! epitesz.bme.hu/portfolio/rubik-erno-amit-itt-tanulnak-azok-nem-egyszeruen-szakmak-hanem-hivatasok/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.