Hauszmann-díj 2019

2019-ben is öt fiatal részesült Hausszman-díjban. A díjátadót Balázs Mihály beszéde vezette fel a BME Építészmérnöki Kar diplomaátadó ünnepélyén.

A BME Építészmérnöki Kara 2003-ban saját diplomadíjat alapított, amelyet egykori építész professzoráról, Hauszmann Alajosról nevezett el.
A díj célja, hogy diplománk értékét megerősítse, ezen keresztül végzős hallgatóink megbecsülését, további érvényesülési lehetőségeit erősítse.
A díj mára az egyik legrangosabb szakmai elismeréssé vált a fiatal építészek körében.
Talán nem túlzás azt állítani, hogy a Hauszmann-díj olyan önálló értékrendet közvetít, amely sokak számára viszonyítási pontot jelent ebben a gyorsan változó, felszínes világban.

Idén 48 terv érkezett a pályázatra. A bíráló bizottság tagjai Marián Balázs, Cseh András és Török Dávid építészek, a MOME, a Győri és a Debreceni Egyetemek oktatói voltak.

A benyújtott munkákból kiállítás tekinthető meg a második emeleti kiállítótérben.

Köszönetemet szeretném kifejezni mindazoknak, akik munkájukkal hozzájárultak a díj sikeréhez.
Mindenek előtt az alkotóknak, akik vállalták a jelöléssel együtt járó fáradozást, akik bizalmukkal megtiszteltek minket, diplomaterveik színvonalával emelték a díj tekintélyét.
Köszönet illeti a diáktársakat, tanárokat, szülőket és barátokat is, az ő figyelmességük és áldozatos támogatásuk nélkül lehetetlen egy iskolát elvégezni.

A zsűri ajánlása alapján a Kar dékánja évente öt Hauszmann-díjat adományoz.

Kérem, akinek nevét olvasom, fáradjon a pulpitusra a díj átvételére.

Kiemelkedően magas színvonalú diplomaterve elismeréseként Hauszmann Alajos-díj kitüntetésben részesül:

Anschau Péter: Teakészítők vendégháza
Kazi Zsolt: Biogáz feldolgozó és látogatóközpont
Novák Sándor: Kertészeti kutatóközpont
Szikora Nóra: Közösségi és szociális központ
Treszkai Anett: Füvészketi tanoda

A díjazott alkotások megtekinthetőek a kar Facebook oldalán

A BME Építészmérnöki Kar gratulál a díjakhoz!

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.