Fiatal Műemlékvédők Fóruma – Konferencia és szakmai kirándulás

Az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottság Egyesület, a győri Széchenyi István Egyetem Építészettörténeti és Városépítési Tanszéke, a Szent István Egyetem Ybl Miklós Kara és a Győr-Moson-Sopron Megyei Építész Kamara 2021. augusztus 26-27-én Győrött rendezi meg a Fiatal Műemlékvédők Fórumát.

A rendezvény célja a „műemlékes szakmák” iránt érdeklődő fiatalok megismerése, (kutatók – építészek, művészettörténészek, restaurátorok, szerkezettervezők, stb.) és a műemlékvédelem területén végzett munkájuknak, gondolataiknak a bemutatása. A meglátogatni tervezett ICOMOS-díjas helyreállítások példáján keresztül alkalom nyílik a műemlékvédelem elméleti és gyakorlati kérdéseinek megbeszélésére is.

A program fontos célja, hogy a fiatal kutatók számára lehetőséget nyújtsunk a szakmai életbe való minél teljesebb bekapcsolódásra. A fórummal minden egyetem szakirányú képzésében részt vevő mesterszakos vagy posztgraduális képzésében résztvevő hallgatójához és oktatójához fordulunk.

A kétnapos program konferenciával kezdődik, a második napon pedig a résztvevők szakmai kiránduláson vehetnek részt. A program költsége, így az étkezést, a szakmai programok és a kirándulás költségeit is magába foglaló részvételi díj a résztvevők számára 10 ezer forint.

A rendezvényre a jelentkezési határidő: 2021. augusztus 12.

A jelentkezési lap letölthető innen.

A bővebb program itt érhető el.

Bármilyen kérdés esetén az ICOMOS MNBE Titkárságához lehet fordulni az alábbi email címen: secretariat@icomos.hu