Felvételi 2020

A felvételihez kapcsolódó minden hasznos információ egy helyen!

Az építészmérnöki egyetemi képzések jellemzően három ciklusból állnak: építészmérnöki alapképzés (BSc), építész mesterképzés (MSc) és építészmérnöki doktori képzések. Ezeket egészítik ki a továbbképzési lehetőségek. A műszaki képzések között egyedülálló módon nálunk lehetőség van az alapképzés és a mesterképzés összevont, osztatlan formában való teljesítésére, ami a hagyományos ötéves egyetemi formának felel meg.

Építészmérnök szakmáról
Az építészmérnöki hivatás igen sokrétű.
A társadalmi igényekre nyitott térformálástól, a műszaki megoldások és folyamatok megalkotásától kezdve az épített környezetünk védelmén át, akár új anyagok, technológiák innovatív kidolgozásáig, vagy a városok világának alakításáig terjed.
Az építészmérnöki pályához a műszaki és a humán képzési terület ismerete egyaránt szükséges.
Mert mi is az építészet?
Természetesen egy épület építészeti megformálása. De ennél sokkal többet is jelent ez a szakma.
Ide tartozik egy épület városi szövetbe való beillesztése, egy épület szer­ke­ze­te­i­nek és berendezéseinek megtervezése, felépítése, kivitelezése, egy egész beruházás koncepciójának megalkotása és végigvitele. Ez éppen úgy jelent alkotó munkát, mint a műemlékek védelmét, a települések megtervezését, új szerkezetek, megoldások kitalálását és alkalmazását.

Miért pont építészet?
Cságoly Ferenc előadása

ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI OSZTATLAN ÖTÉVES MESTERKÉPZÉS
Az osztatlan (ötéves) képzés a kar egyik legnépszerűbb képzése, amely sokszínű, átfogó, kiegyensúlyozott építészmérnöki tudást ad. A képzés során a szakmagyakorláshoz szükséges különböző építészeti/mérnöki/alkotói/tudományos elméleti alapokat szerezhettek. E mellett gyakorlati jellegű feladatokon keresztül, összetett gondolkodásra sarkallva kreatív hozzáállást sajátíthatsz el. A képzés sikeres elvégzését követően önálló építészmérnöki tevékenység megkezdésére, többek között tervezői jogosultság megszerzésére nyílik lehetőséged.
Bővebben az osztatlan képzésről
Felvi.hu kapcsolódó oldala

ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI ALAPKÉPZÉS (BSc)
A BSc képzés karunk egyre népszerűbb képzése, amely szakmai alapozó, gyakorlat-orientált alapismereteket ad. A képzés sikeres elvégzését követően a BSc diplomával egyrészt lehetőséget kaphatsz tanulmányaid mesterképzésen való folytatására, de ez a diploma már alkalmas a szakmában való elhelyezkedésre is.
Bővebben az alapképzésről
Felvi.hu kapcsolódó oldala

ÉPÍTÉSZ MESTERKÉPZÉS (MSc)
Az építészmérnöki BSc szakra épülő MSc szakok célja olyan okleveles építészmérnökök képzése, akik ugyanolyan képesítéssel rendelkezzenek, mint az osztatlan ötéves szak végzett hallgatói.
Vizsga időpont: 2020.07.03. – díj: 4000 Ft
Felvételi mintafeladatok
Bővebben az építész mesterképzésről (MSc)
Felvi.hu kapcsolódó oldala

Felvételi vizsgatárgyak

Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.

Rajz alkalmassági
A rajzi alkalmassági vizsgára nem kell külön jelentkezni. A felvi.hu oldalon ez autómatiksuan megtörténik, ha jelentkezel a képzésünkre, illetve email-ben kapnak a jelentkezők értesítés az alkalmassági vizsga időpontjáról és helyszínéről.
A felvételi aklamassági vizsga mintafeladatai segíthetik a felkészülést.
A BME Építészmérnöki Kar Rajzi és Formatervezési Tanszéke minden év szeptemberében felvételi előkészítőt hírdet.

és

matematika – közép v. emelt szintű érettségi

és

építészeti és építési alapismeretek – közép v. emelt szintű érettségi
vagy
építőipar ismeretek – közép v. emelt szintű érettségi
vagy
fizika – közép v. emelt szintű érettségi
vagy
magyar nyelv és irodalom – közép v. emelt szintű érettségi
vagy
történelem – közép v. emelt szintű érettségi

Felvételi szabályzat

Egyéb hasznos oldalak

A BME Építészmérnöki Kar oldala a felvi.hu-n
Ösztöndíjak
Kollégiumi lehetőségekről információ
Építészmérnöki Kar Hallgatói Képviseletének oldala

Keress minket a Facebookon és az Instán (@bme.epitesz)!

Aktuális

3 weeks ago

BME Építészmérnöki Kar
Jövőtervező.BME 🗣️🕰️: 2024. december 04. 17:00🏛️: K épület: DíszteremA BME ismeretterjesztő előadás-sorozatának 3. állomása a BME Építészmérnöki Karának bemutatkozásával folytatódik. Az „ÉLETKÉPES ADAPTÁCIÓK – Az épített környezet jövőtudatos újrahasznosítása” című programban fenntartható városok, anyagtakarékos szerkezetek, a lakóhelyünk rehabilitációja, a körforgásos gazdaság és a klímaváltozás is megjelenik érdekes projektek bemutatásával! A regisztráció elérhető ezen a linken: 👉regisztracio.bme.hu/jovotervezo-epk-eletkepes-adaptaciok?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1k8H1SgtLmN_R... ... See MoreSee Less
View on Facebook
🏗️ Szerdán, délután 5 órakor folytatódik a Jövőtervező.BME sorozat harmadik eseménye a BME Építészmérnöki Karának bemutatkozásával! Az „ÉLETKÉPES ADAPTÁCIÓK – Az épített környezet jövőtudatos újrahasznosítása” című programban fenntartható városok, anyagtakarékos szerkezetek, a lakóhelyünk rehabilitációja, a körforgásos gazdaság és a klímaváltozás is megjelenik érdekes projektek bemutatásával! 🌳 👉 Regisztráció itt: regisztracio.bme.hu/jovotervezo-epk-eletkepes-adaptaciok?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0A2jETIYZyrgi... 👉 Bővebben a témáról itt: www.bme.hu/hirek/adaptiv_epiteszet🏗️ Szerdán, délután 5 órakor folytatódik a Jövőtervező.BME sorozat harmadik eseménye a BME Építészmérnöki Karának bemutatkozásával! Az „ÉLETKÉPES ADAPTÁCIÓK – Az épített környezet jövőtudatos újrahasznosítása” című programban fenntartható városok, anyagtakarékos szerkezetek, a lakóhelyünk rehabilitációja, a körforgásos gazdaság és a klímaváltozás is megjelenik érdekes projektek bemutatásával! 🌳 👉 Regisztráció itt: regisztracio.bme.hu/jovotervezo-epk-eletkepes-adaptaciok?fbclid=IwY2xjawG6nJ9leHRuA2FlbQIxMAABHTO... 👉 Bővebben a témáról itt: www.bme.hu/hirek/adaptiv_epiteszet BME Építészmérnöki Kar ... See MoreSee Less
View on Facebook
🙌 Köszönjük, hogy ennyien eljöttetek a pénteki Nyílt Napra. 🙌A közreműködő kollégáknak és hallgatóknak is köszönjük a részvételt!📸: KépKocka - Építész Média KörÉpítészmérnöki Kar Hallgatói KépviseletBME Építész Klub Szakkollégium Építész Szakkollégium Kvint Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.