Építész leszek – Nyári tábor

BME Építészmérnöki kar – 2024. július 15-17.

Az Építész leszek Nyári táborra történő jelentkezés nagy érdeklődés mellett lezárult.
A diákok kreatívan teljesítették a jelentkezéshez kért motivációs feladatot.

Felvett diáklétszám:
vidék: 24 diák és 8 kísérő
Budapest közeli települések: 21 diák

Terveink szerint a Nyári tábor programjairól folyamatos lesz a tájékoztatás.

Jelentkezési határidő 2024. június 7.

Kedves Középiskolások!

A 11-12. évfolyam egyik meghatározó mozzanata a továbbtanulási lehetőségek felmérése. Szeretnénk arra biztatni mindenkit, hogy éljen ezzel a lehetőséggel, mert az egyetemi évek meghatározóak további jövőtök szempontjából.

Azokat a fiatalokat keressük, akik a települések, faluk, városok jövőjével szeretnének foglalkozni a középiskolai tanulmányaik után. A mi karunk, a Műegyetem Építészmérnöki Kara az egyik hely az országban, ahol ezeket a szakembereket képzik és ahol lehetőségetek van továbbtanulni.

Biztos megfogalmazódott már bennetek, hogy mit csinál egy építészmérnök, vagy mit kell tanulni ahhoz, hogy építészek legyetek? Évek óta rendszeresen igyekszünk ellátogatni országszerte közelebbi és távolabbi középiskolákba, ahol a kar képzéseit formális (előadás, stand) és interaktív kereket között mutatjuk be. 

A Nemzeti Tehetség Program egyik pályázatának támogatásával idén nyáron először tudunk vendégül látni középiskolásokat az egyetem területén, az “ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR” -ba, ahová a leendő 11. és 12. évfolyam diákcsoportjainak (2-6 fő) jelentkezését várjuk. 

Bizonyára kíváncsiak vagytok rá, hogy mi lesz a táborban!?

A táborban megmutatjuk hol élnek, hol töltik egyetemi éveiket a diákjaink, mit tanulnak, és tájékoztatást adunk arról, hogyan lehet valaki sikeres felvételiző a karunkra. Interaktív formában szeretnénk megismertetni mindenkit az Építészmérnöki Karral és betekintést kínálni az építészmérnöki hivatásba.

Jelentkezési feltételek:

A jelentkezéseket két csoportban fogjuk elbírálni:

(a.) a Budapesttől távolabbi iskolákból érkezőket (max. 20 fő) és

(b) a Budapesthez közelebb lévő iskolákból (max. 20 fő) érkezőket. 

A Budapesttől távolabbi iskolákból érkező csapatok (2-6 fő) felügyeletét a kísérő felnőtt (tanár/szülő) látja el. Mindegyik csapat mellé szükséges egy kísérő felnőtt. A diákoknak és kísérőtanáraiknak a napi háromszori étkezés mellett, a kollégiumi szállás költségeit is fedezzük. A résztvevőknek csak az utazási költségeket szükséges kifizetni.

A Budapesthez közelebb lévő iskolákból érkező csapatoknak (2-6 fő) is fedezi a program a napi háromszori étkezést (reggeli, ebéd, vacsora). Mivel ők vállalják az önálló, napi bejárást nem kell kísérőtanár melléjük.


Hogyan kell jelentkezni!? 

Minden jelentkezőtől (csapattagonként) azt várjuk, hogy készítsen egy írást/képet/rajzot/kollázst arról, hogy szerintük „Mit csinál egy építész?”. Ennek nincs kötött formája és minden csapat azt rajzol-fest-ír, amit szeretne, ami szerintük a témával kapcsolatos. Ez a jelentkezés egyik feltétele, ezt hívjuk elköteleződésnek.

Ha 20 főnél többen jelentkeznek, akkor a Budapesttől távolabbi iskolákból érkezők között 50%-ban a távolságot vesszük figyelembe, 50%-ban pedig az elköteleződést szimbolizáló alkotást. A lakóhely alapján kapott pont a Budapesttől távolabbi, Magyarország hátrányosabb térségeiből érkezőket szeretné kedvezőbb helyzetbe hozni.

A közelebbről érkezők között az elköteleződést szimbolizáló alkotás teszi ki a jelentkezés teljes elbírálását. Nekik nem tudunk szállást biztosítani, ezért döntöttünk így, hogy 2 csoportban hirdetjük meg a jelentkezést.

A tervezett program:

1. nap

Játékos térkompozíciós feladat, a Műegyetem, az Építészmérnöki Kar és Budapest megismerése városi séta keretében.

2. nap

Előadás az építészetről, városépítészetről és az Építészmérnöki Karon zajló tanulás lehetőségeiről.

Az egyetem közelében lévő egyik építésziroda bemutatkozásával érzékeltetjük a munkavállaláson túlmutató építészhivatás sokszínűségét. Szabadidős kortárs építészeti alkotások megismerése után szabadidős program következik.

3. nap

Az „Építész leszek” tábor térkompozíciós feladatainak közös bemutatása és értékelése.

Jelentkezési határidő: 2024. június 7.

Jelentkezés ezen a linken.

További információért forduljatok Tamás Gyöngyihez írásban: tamas.gyongyi@epk.bme.hu

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

✨ Kedves frissen felvételt nyert Hallgatóink! ✨Reméljük, mindenkinek teljesült a vágya, hogy építészhallagtó legyen a BME Építészmérnöki Karon. 🙌 Gratulálunk a sikeres felvételihez 👏 Nagy szeretettel köszöntünk Benneteket! 🎉 Ősszel találkozunk! 🤗Addig is pihenésben gazdag nyarat kívánunk Nektek. 🏖 📸: Pexels, Helena Lopes ... See MoreSee Less
View on Facebook
Idén július 15-17-e között rendeztük meg az első "Építész leszek - Nyári tábort”A tábor keretében előadásokkal, helyszíni bejárásokkal, vezetett városi sétákkal, interaktív és képességfejlesztési feladatokkal, valamint az egyetemi élet mibenlétével ismertettük meg a résztvevő 42 középiskolás diákot. A KépKocka - Építész Média Kör jóvoltából a táborban uralkodó hangulatból kaphattok egy kis ízelítőt. Köszönjük az aktív részvételt a középiskolás diákoknak! 🙌 🤗 A teljes beszámoló elérhető a honlapon 👇epitesz.bme.hu/portfolio/beszamolo-az-epitesz-leszek-nyari-taborrol/📸: KépKocka - Építész Média KörExploratív - BMEBME Rajzi és Formaismereti TanszékBME TTK Fizikai Intézet ... See MoreSee Less
View on Facebook
„Amit itt tanulnak, azok nem egyszerűen szakmák, hanem hivatások." mondta Rubik Ernő, a BME Építészmérnöki Karának egykori hallgatója, a Rubik-kocka feltalálója. Az alábbi linken 👇 elérhető a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME interjúja, amiből kiderül, mi mást mondott és válaszolt még a legendás feltaláló egyetemről és dizájnról! epitesz.bme.hu/portfolio/rubik-erno-amit-itt-tanulnak-azok-nem-egyszeruen-szakmak-hanem-hivatasok/ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.