DATADATE – 48 órás workshop a jövő városi szolgálatatásairól

Egész hétvégés műhelymunka designereknek, építészeknek, urbanistáknak, a város és a technológia türelmetlenül kreatív szerelmeseinek az SAP új, Design Thinking elvek alapján kialakított fejlesztőlaborjába.

Meghívó egy egész hétvégés műhelymunkára designereknek, építészeknek, urbanistáknak, a város és a technológia türelmetlenül kreatív szerelmeseinek az SAP új, Design Thinking elvek alapján kialakított fejlesztőlaborjába, hogy Magyarországon és Budapesten először fizikai szinten is együtt gondolkozhassanak a design, a technológia, az üzlet és a közösség elkötelezett képviselői. A workshop résztvevői különféle városi adatokat és a SAP csúcstechnológiáját felhasználva tervezhetnek és fejleszthetnek jövőbeni városi szolgáltatásokat.

Jelentkezni 2014. október 12. 12.00 óráig lehet.

A részvétel ingyenes.

 

Milyen legyen Budapest, és mit nyújtson nekünk és unokáinknak a jövőben? S ha ehhez szükség van magas szintű technológiára, akkor azt hogyan használjuk fel egy jobb, élhetőbb, demokratikusabb és hosszú távon fenntartható Budapest érdekében? Az SAP designereket, építészeket, fejlesztőket, kutatókat, vállalkozókat, újítókat, szolgáltatásfejlesztőket vár egy izgalmas hétvégére vadonatúj budapesti AppHaus irodájába, a Graphisoft parkba, hogy egy egész hétvégén keresztül játékosan-komolyan együtt ötleteljenek és gondolkozzanak a jövő reális, valóban hasznos és használható városi szolgáltatásairól.

A kezdeményezés egy önszerveződő hálózatból, a Budapest Design Jams-ből indult el, amihez erre a hétvégére a SAP és a BME Urbanisztika Tanszék, valamint az Inspiration Consulting és az epiteszforum.hu is csatlakozott. Az összefogás célja, hogy közös gondolkodás induljon el technológia, kommunikáció és a valóságos városi rendszerek közötti, ma még talán rejtett összefüggések feltárása érdekében, hozzájáruljunk a jövő élhető Budapestjének fejlesztéséhez.

Egy ilyen multidiszciplináris műhely kiváló alkalom a tartalmas szakmai kapcsolatok fejlesztésére is. Ezen a hétvégén a résztvevők új városi szolgáltatásokat, alkalmazásokat tervezhetnek felkészült mentorok – urbanisztikai szakértők, szoftverfejlesztők, UX és service designerek, Design Thinking tanácsadók és üzletemberek – közreműködésével. 

A workshop programja

Az izgalmas tervezési kaland péntek este kezdődik, amikor a résztvevők kisebb munkacsoportokat hoznak létre és kitalálják, hogy számukra melyek a legfontosabb kérdések, amelyekkel foglalkozni akarnak, s amelyekre választ keresnek az elkövetkezendő két napban. Szombaton egész nap és vasárnap délelőtt a kutatás, ötletelés, és különféle prototípusok létrehozásával telik, vasárnap délután pedig a csapatok bemutatják egymásnak munkáikat, amivel teret nyitnak a sokféle szakterület közötti aktív párbeszédre.     

A résztvevők ezen a szombati munkanappal rövidített hétvégén betekintést nyerhetnek egy olyan műhelybe, ahol a világ legmodernebb üzleti szoftverei készülnek. Szabadon gondolkodhatnak, alkothatnak és szerepelhetnek egy inspiráló és támogató környezetben és visszajelzést kaphatnak ötleteik nem csak kreatív, de üzleti és technikai vonatkozásait illetően is.

A rendezvény beharangozására az SAP Apphaus Budapest megnyitja kapuit a Design Hét keretében is. A Design Hét rendezvényeinek sorába illeszkedik a 2014. október 9-én 14 órakor kezdődő, Nyitott Labor (Open Lab) esemény is, amelyen az érdeklődők kipróbálhatják a Design Thinking módszert és betekintést nyerhetnek a hazánkban immár 9 éve működő SAP szoftverlabor mindennapjaiba.        

A rendezvények nyelve alapvetően angol, de alapszintű kommunikációs nyelvtudással is várjuk a jelentkezőket. Mindkét rendezvény ingyenes. Az Nyitott Laborra korlátozott számú résztvevőt tudunk a jelentkezés sorrendjében fogadni (max. 20 főt). Túljelentkezés esetén a DATADATE workshopra fenntartjuk a jogot a résztvevők kiválasztására.

További információ és jelentkezés:
http://datadatebudapest.com/
https://www.facebook.com/datadatebudapest
http://designweek.hu/2014/sap-open-lab

Aktuális

MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2024. október 13-án életének 74. évében elhunyt Kőnig Tamás DLA, Ybl-, Pro Architektura és Europa Nostra díjas építész, a MÉK, a MÉSZ, tagja, az Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék nyugalmazott docense.A 2024-ben aranydiplomáját átvevő Kőnig Tamással készített alumni interjúsorozatunk riportja itt olvasható. 👉 epitesz.bme.hu/portfolio/konig-tamas-alumni-kozossegi-tag-interju/Emlékét kegyelettel őrizzük! Nyugodjék békében!epitesz.bme.hu/portfolio/elhunyt-konig-tamas-epitesz/Kép forrása: Magyar Építőművészek Szövetsége ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.