CAADencia az építészetben

Az Építészeti Ábrázolás Tanszék CAADencia az építészetben címmel nemzetközi workshopot és konferenciát rendez 2016. június 16-17-én a Műegyetemen.

Az Építészeti Ábrázolás Tanszék CAADencia az építészetben címmel nemzetközi workshopot és konferenciát rendez.

A rendezvényre a CAAD szoftverek gyártóinak vezető tagjaival együttműködésben 2016. június 16-17-én a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karán kerül sor.

A rendezvény központi témája az építészek változó szerepe annak tükrében, hogy az információtechnológia mennyire épül be a tervezési folyamatba.

A szakmai cikkekből tartott előadásokon és a gyakorlati műhelyfoglalkozásokon keresztül a szervezőbizottság párbeszédet kezdeményez oktatók, kutatók, gyakorló építészek, doktoranduszok és hallgatók között, akik a számítógéppel segített tervezési módszerekkel és egyéb, az építészeti munkához kötődő informatikai alkalmazásokkal behatóbban foglalkoznak.

A rendezvény első napján (június 16-án, csütörtökön) workshopok lesznek, a második napon (június 17-én, pénteken) pedig konferencia-előadások. A konferenciára eddig 28 országból jelentkeztek. A workshopokon gyakorlati bemutatókon keresztül, a CAAD alkalmazásokból a legfrissebb fejlesztéseket bemutatva a résztvevők az informatika laborban kapnak lehetőséget az új ismeretek elmélyítésére. A parametrikus építészeti tervezés témaköréből különösen nagy érdeklődésre tarthat számot az a workshop, amelyen a Rhino és az ARCHICAD közvetlen összekapcsolása kerül bemutatásra. Ez a programintegráció a következő tanévtől kezdve az informatika laborban is elérhető lesz.

A rendezvény támogatóinak jóvoltából a graduális és DLA/PhD hallgatók a világ bármely részéről kedvezményes részvételi díj befizetése mellett vehetnek részt a workshopokon és a konferencián. Az Építészeti Ábrázolás Tanszék a részvételi díj további 50 %-os mérséklésével kívánja elérhetővé tenni a workshop foglalkozásokat a Kar hallgatói számára. 

A rendezvény honlapja itt érhető el: www.caadence.bme.hu

A részletekről magyarul is kaphatnak információt az érdeklődők: www.caadence.bme.hu/magyarul

Jelentkezni a workshopra és a konferenciára a következő címen lehet: www.caadence.bme.hu/registration

A rendezvény Facebook oldala: https://www.facebook.com/events/148167082236588/

Aktuális

„Amit itt tanulnak, azok nem egyszerűen szakmák, hanem hivatások." mondta Rubik Ernő, a BME Építészmérnöki Karának egykori hallgatója, a Rubik-kocka feltalálója. Az alábbi linken 👇 elérhető a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME interjúja, amiből kiderül, mi mást mondott és válaszolt még a legendás feltaláló egyetemről és dizájnról! epitesz.bme.hu/portfolio/rubik-erno-amit-itt-tanulnak-azok-nem-egyszeruen-szakmak-hanem-hivatasok/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
🌱 A Zöld Perspektíva 🌱 cikksorozatunk 4. részének beszélgetőpartnerével Szigeti Ferenc Alberttel a Természet-Alapú Megoldások HUB koordinátorával a természetalapú megoldások témáját jártuk körül. Emellett sok más izgalmas témát is érintettünk még. A teljesség igénye nélkül például volt szó a talaj degradációról, örökerdő-gazdálkodásról, városi méhlegelőkről, beporzóbarát kerületről, gyepgazdálkodásról, esőkertekről, természet-helyreállítási törvényről, stockholmi faültetési rendszerről, és nem utolsó sorban a londoni Urban Tree Fesztiválról is. A teljes cikk elérhető itt 👇epitesz.bme.hu/portfolio/zold-perspektiva-termeszetalapu-megoldasok-szigeti-ferenc-albert-interju/Természet-Alapú Megoldások HUBIllusztrációk – részletek a „Biodiversity-positive Design in Urban Areas with NBS” című 3 részes rövid információs kiadványból, amelyet a kari honlapon megjelenő cikk végén linkelve megtaláltok. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyam indul ősszel!📍Jelentkezési időszak (online)📍2024. augusztus 26. - szeptember 6.A Rajzi és Formaismereti Tanszék a 2024/25-ös tanév őszi félévében is meghirdeti rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyamát a középiskola tizenegyedik osztályos és végzős diákjainak, amely a BME Építészmérnöki Kar Építészmérnöki Mesterképzési Szak osztatlan képzésének, illetve az Építészmérnöki Alapképzési Szak (BSc) képzésének rajzi alkalmassági vizsgájára készíti fel a diákokat.A jelentkezők 16 héten keresztül, legfeljebb 35 fős csoportokban, a Rajzi és Formaismereti Tanszék oktatóinak vezetése mellett vehetnek részt a tanfolyamon.További részletes információ az őszi tanfolyamról hamarosan a BME Rajzi és Formaismereti Tanszék honlapján. www.rajzi.bme.hu ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.