Bútort az Arborba! – RBTSZK x Studio Nomad – Hallgatói ötletpályázat

A Rerrich Béla Tájépítész Szakkollégium a Studio Nomad mentorcsapatának közreműködésével ötletpályázatot hirdet a Budai Arborétum területére. A pályázatra a MATE Tájépítészeti Karának és a BME Építész Karának hallgatóinak van lehetősége koncepcióterveket készíteni. A nyertes pályaművek megépítésére augusztus végén, egy közösségi alkotóhét keretében fog sor kerülni.

A Budai Arborétum közel 130 éves múlttal rendelkezik, története mindig is szorosan összekapcsolódott az itt folyó kertészeti és tájépítészeti oktatással; jelenleg is közel 2500 féle növényfajjal találkozhatunk kertben. Ami először a Haszonkertészeket Képző Gyakorlati Tanintézetnek adott otthont, ma már a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (volt SZIE) Budai Campusát veszi körül.

Az ötletpályázat célja, hogy a XI. kerület ezen sokak által kedvelt színfoltja még inkább közhasznúvá és befogadóbbá válhasson. A Kiíró olyan ötleteket vár, melyek illeszkednek a már említett jelentős történeti és természeti értékekhez, valamint szolgálják az egyetemi és közösségi élet jelenkori és lehetséges jövőbeli igényeit is. A hallgatók egyénileg, vagy 2-4 fős csapatokban dolgozhatnak az Arborétum sajátos téri adottságait kihasználó installáció(k) tervezésén, melyek elsődlegesen fából készülhetnek.

Jelentős esemény lesz, mind az Arborétum, mind pedig a pályázók és a szervezők számára a szakmai zsűri döntéshozatala után, az augusztusban megrendezésre kerülő közösségi alkotóhét is. Ennek keretében azon túl, hogy a korábban kiválasztott bútorok megépítésre kerülnek, számos kulturális és szakmai közéleti programra is lehet majd számítani.

Az RBTSZK és a Studio Nomad csapata azt reméli, hogy a közel másfél év bezártság után visszatérő diákok és látogatók örömmel fogják birtokba venni a megújult Budai Arborétumot.

További részletek és a pályázás pontos menete megtalálható az ötletpályázat Facebook eseményénél.

A pályázat benyújtásának módosított határideje: 2021. június 13. (vasárnap)

Kérdés esetén az rbtszk.op@gmail.com email címen van lehetőség érdeklődni.

A projekt létrejöttét a Nemzeti Tehetség Program, valamint Újbuda Önkormányzata támogatja.

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

„Amit itt tanulnak, azok nem egyszerűen szakmák, hanem hivatások." mondta Rubik Ernő, a BME Építészmérnöki Karának egykori hallgatója, a Rubik-kocka feltalálója. Az alábbi linken 👇 elérhető a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME interjúja, amiből kiderül, mi mást mondott és válaszolt még a legendás feltaláló egyetemről és dizájnról! epitesz.bme.hu/portfolio/rubik-erno-amit-itt-tanulnak-azok-nem-egyszeruen-szakmak-hanem-hivatasok/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
🌱 A Zöld Perspektíva 🌱 cikksorozatunk 4. részének beszélgetőpartnerével Szigeti Ferenc Alberttel a Természet-Alapú Megoldások HUB koordinátorával a természetalapú megoldások témáját jártuk körül. Emellett sok más izgalmas témát is érintettünk még. A teljesség igénye nélkül például volt szó a talaj degradációról, örökerdő-gazdálkodásról, városi méhlegelőkről, beporzóbarát kerületről, gyepgazdálkodásról, esőkertekről, természet-helyreállítási törvényről, stockholmi faültetési rendszerről, és nem utolsó sorban a londoni Urban Tree Fesztiválról is. A teljes cikk elérhető itt 👇epitesz.bme.hu/portfolio/zold-perspektiva-termeszetalapu-megoldasok-szigeti-ferenc-albert-interju/Természet-Alapú Megoldások HUBIllusztrációk – részletek a „Biodiversity-positive Design in Urban Areas with NBS” című 3 részes rövid információs kiadványból, amelyet a kari honlapon megjelenő cikk végén linkelve megtaláltok. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyam indul ősszel!📍Jelentkezési időszak (online)📍2024. augusztus 26. - szeptember 6.A Rajzi és Formaismereti Tanszék a 2024/25-ös tanév őszi félévében is meghirdeti rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyamát a középiskola tizenegyedik osztályos és végzős diákjainak, amely a BME Építészmérnöki Kar Építészmérnöki Mesterképzési Szak osztatlan képzésének, illetve az Építészmérnöki Alapképzési Szak (BSc) képzésének rajzi alkalmassági vizsgájára készíti fel a diákokat.A jelentkezők 16 héten keresztül, legfeljebb 35 fős csoportokban, a Rajzi és Formaismereti Tanszék oktatóinak vezetése mellett vehetnek részt a tanfolyamon.További részletes információ az őszi tanfolyamról hamarosan a BME Rajzi és Formaismereti Tanszék honlapján. www.rajzi.bme.hu ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.