Az Építész Kar vendége: Ben van Berkel

A 2019. évi Építészkongresszus első számú meghívott nemzetközi előadója, az Új Duna-híd tervpályázat nyertes tervezője nyílt előadást tart aktuális munkáiról.

A 2019. évi Építészkongresszus első számú meghívott nemzetközi előadója, az Új Duna-híd tervpályázat nyertes tervezője nyílt előadást tart aktuális munkáiról 2019. március 7-én a BME Építész Kar meghívásában.

Minden érdeklődőt várunk szeretettel az angol nyelvű előadásra 2019. március 7-én 15.45-től a K. 275-ös terembe.

Az előadás címe:
Streaming datas – twisted structures and forms in contemporary architectural design

Ben van Berkel

A világhírű holland építész az Amszterdami Rietveld Akadémián és a londoni AA-n tanult. 1988-ban alapította Caroline Bos-szal közösen amszterdami építész irodájukat, mely 1998-tól egy hálós struktúrában működő iroda-csoporttá alakult át UN, azaz „United Network” megnevezéssel.

Ben van Berkel a világ számos építész iskolájában oktatott és tartott előadásokat. A rotterdami Berlage Institute-nál (1992-1993), majd a londoni Architectural Association munkatársaként (1999) diplomaprojekteket vezetett. A Columbia University, a Princeton University és a Harvard University vendégprofesszoraként dolgozott, majd 2001-ben a frankfurti Städelschule tanáraként tervezést kezdett tanítani. 2011-ben Benvan Berkelt a Harvard Graduate School of Design „Kenzo Tange vendégprofesszorának” nevezték ki.

Ben van Berkel a Buro Happold Engineeringgel közösen nyerte meg az Új Duna-híd tervpályázatát tavaly áprilisban, az Újbuda és Csepel közötti kapcsolatot teremtő híd komoly hatással lesz majd a két városrész struktúrájára és remélhetőleg a Duna-partszakaszt is közelebb hozza az emberekhez.

Legismertebb munkái a folding építészeti témájával formált Möbius-ház, a rotterdami Erasmus-híd, az arnhemi pályaudvar és a stuttgarti Mercedes Benz Múzeum. Előadásában a legújabb tervezési munkák mellett a tervezőirodák hálós-csoportos működéséről és az adatvizualizáció szerepéről az építészetben is szól.

Az előadás előtt Vukoszávlyev Zorán, a Kortárs holland építészet című könyv szerzője tart rövid ismertetést a tervező nemzetközi építészeti szerepéről.

Facebook esemény: http://bit.ly/benvanberkel

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.