Amerikai-magyar szakmai workshop a BME-n

2015. december 3-6. között a Kansas State University 15 negyedéves diákja, valamint professzoruk, Dr. Magyar Péter, egy szakmai műhelymunka keretében voltak a Rajzi és Formaismereti Tanszék vendégei. Az angol nyelven megrendezett programhoz a BME építészhallgatói közül tízen csatlakoztak (vegyesen magyar és nemzetközi halgatók).

2015. december 3-6. között a Kansas State University15 negyedéves diákja, valamint professzoruk, Dr. Magyar Péter, egy szakmai műhelymunka keretében voltak a Rajzi és Formaismereti Tanszék vendégei. Az angol nyelven megrendezett programhoz a BME építészhallgatói közül tízen csatlakoztak (vegyesen magyar és nemzetközi halgatók).

A rendezvény szakmai részét egy kétnapos workshop képezte. Csütörtökön a résztvevők különböző építészeti ábrázolási technikákkal ismerkedhettek meg előadásokon és gyakorlatokon keresztül. Délelőtt három rövidebb előadással indult a program: Dr. Balogh Balázs a természeti, ill. emberalkotta, hétkönapi életben megjelenő formák építészetben való alkalmazását mutatta be, hallgatói anyagok segítségével. Dr. Nemes Gábor az építészeti ábrázolásban elképzelhető számos szabadkézi technikát ismertetett meg a diákokkal ismert művészek, ill. az ő munkáikkal párhuzamba állított tanszéki hallgatói rajzok segítségével. Dr. Magyar Péter, az általa kifejlesztett ábrázolási módszerről tartott előadást, ami ‘térnyomatok’ ill. ‘tértöredékek’ formájában mutatja be egy épület téri relációt, a tér és nem-tér közötti kapcsolatokat.

A program délután Dr. James Dougherty előadásával és akvarellezési gyakorlatával folytatódott. Egy rendkívül látványos és informatív prezentáció után a hallgatók maguk is kipróbálhatták, miként lehet egy személytelen gépi látványrajzból az akvarell technika segítségével gyors, emberközeli, szerethető és személyes látványtervet készíteni.

Másnap a hallgatók a megismert technikák segítségével maguk készítettek rajzokat a Központi épület belső tereiben, amiből délután a Rajzi Galériában rögtönzött kiállítás is nyílt.

A hétvége épületlátogatásokkal és kulturális programokkal telt, amibe a mi diákjaink is aktívan bekapcsolódtak.

Aktuális

1 week ago

BME Építészmérnöki Kar
A JAF Holz Ungarn Kft. által meghirdetett Építészhallgatói Tervpályázattal összefüggésben Szakmai napot szervez a CLT építéstechnológia részletes alkalmazástechnikai bemutatására.A szakmai nap ideje, helye:2025. 01. 23. 8:30-13:45, BME K210 teremTematika és előadók:8:30 – 9:15 CLT technológia és referencia épületek bemutatása9:15 – 10:00 CLT 3 in 110:10 – 10:55 CLT épületek tervezési koncepciója10:55 – 11:25 Professzionális nyílászáró megoldások11:25 – 11:55 Fakro tetőtéri ablakok, felülvilágítók, fénycsatornák és padlásfeljáró lépcső12:15 – 12:45 Prefa tető- és homlokzati rendszerek12:45 – 13:15 Innovatív rögzítési megoldások13:15 – 13:45 Fa felületek kezelése beltérben és kültérbenMinden érdeklődő hallgatót szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook
2024-ben is több MÉK-MÉSZ Diplomadíjat kaptak diplomázó hallgatóink!Diploma Fődíjas: Klenóczky Dániel Péter (konzulens: Kronavetter Péter DLA @kozep.bme ) – Az Esztergomi Szénrakodó renoválása és környezetének revitalizálásaDiplomadíj dicséret és oklevél: Meszlényi Ambrus (konzulens: Perényi Tamás DLA @lako.bme ) – Alacsony intenzív beépítés – Budapest, KőbányaDiplomadíj dicséret és oklevél: Érsek Máté Attila (konzulens: Kronavetter Péter DLA @kozep.bme ) – Építészet tyúklépésben: vidék-újrahasznosítás – Oroszló, Petőfi Sándor u. 7.Minden díjazottnak gratulálunk és további sikereket kívánunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.