Amerikai-magyar szakmai workshop a BME-n

2015. december 3-6. között a Kansas State University 15 negyedéves diákja, valamint professzoruk, Dr. Magyar Péter, egy szakmai műhelymunka keretében voltak a Rajzi és Formaismereti Tanszék vendégei. Az angol nyelven megrendezett programhoz a BME építészhallgatói közül tízen csatlakoztak (vegyesen magyar és nemzetközi halgatók).

2015. december 3-6. között a Kansas State University15 negyedéves diákja, valamint professzoruk, Dr. Magyar Péter, egy szakmai műhelymunka keretében voltak a Rajzi és Formaismereti Tanszék vendégei. Az angol nyelven megrendezett programhoz a BME építészhallgatói közül tízen csatlakoztak (vegyesen magyar és nemzetközi halgatók).

A rendezvény szakmai részét egy kétnapos workshop képezte. Csütörtökön a résztvevők különböző építészeti ábrázolási technikákkal ismerkedhettek meg előadásokon és gyakorlatokon keresztül. Délelőtt három rövidebb előadással indult a program: Dr. Balogh Balázs a természeti, ill. emberalkotta, hétkönapi életben megjelenő formák építészetben való alkalmazását mutatta be, hallgatói anyagok segítségével. Dr. Nemes Gábor az építészeti ábrázolásban elképzelhető számos szabadkézi technikát ismertetett meg a diákokkal ismert művészek, ill. az ő munkáikkal párhuzamba állított tanszéki hallgatói rajzok segítségével. Dr. Magyar Péter, az általa kifejlesztett ábrázolási módszerről tartott előadást, ami ‘térnyomatok’ ill. ‘tértöredékek’ formájában mutatja be egy épület téri relációt, a tér és nem-tér közötti kapcsolatokat.

A program délután Dr. James Dougherty előadásával és akvarellezési gyakorlatával folytatódott. Egy rendkívül látványos és informatív prezentáció után a hallgatók maguk is kipróbálhatták, miként lehet egy személytelen gépi látványrajzból az akvarell technika segítségével gyors, emberközeli, szerethető és személyes látványtervet készíteni.

Másnap a hallgatók a megismert technikák segítségével maguk készítettek rajzokat a Központi épület belső tereiben, amiből délután a Rajzi Galériában rögtönzött kiállítás is nyílt.

A hétvége épületlátogatásokkal és kulturális programokkal telt, amibe a mi diákjaink is aktívan bekapcsolódtak.

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.