A TDK Képzőművészeti Szekciójának kiállítása

Idén november 5-től 15-ig rendezik meg TDK Képzőművészeti Szekciójának kiállítását a Rajzi és Formaismereti Tanszéken, a Rajzi Galériában.

A TDK Képzőművészeti Szekciójának ez évi kiállítása 2013. november 5-től 15-ig tekinthető meg a Rajzi Galériában (Rajzi és Formaismereti Tanszék, K ép. III. 20.).
 
A kiállító építészhallgatók a szobrászattól a fotón keresztül az animációig különféle művészeti területeken, műfajokban dolgoznak. A művek között a konceptuális indíttatás, a társadalmi, szociológiai érzékenység mellett a zenei, a filozófiai inspiráció, az önfeltáró, személyes hangütés, a térre és anyagra irányuló kísérletező figyelem egyaránt megjelenik.
 
A kiállítás díjnyertesei jogot szereznek a következő Országos Művészeti Diákköri Kiállításon és Konferencián való részvételre. Az OMDK fennállása óta eltelt több mint tíz évben az Építészkar hallgatói a Művészeti Egyetemekkel való szoros versenyben számos első díjat nyertek, illetve jó néhány második és harmadik helyezést értek el a szobrászati, iparművészeti, művészetelméleti, akcióművészeti és más szekciókban.
 
 
Legutóbb ez év tavaszán, az Egerben megrendezett OMDK Kiállításon és Konferencián Harmat-Szabó Zoltán munkája az Intermédia Szekcióban nyert harmadik díjat.
 
A Rajzi és Formaismereti Tanszék tanárainak és meghívott oktatóinak vezetésével a társművészetek területein végzett kreatív alkotómunka olyan tapasztalatokhoz, képességekhez és inspirációkhoz juttatja az építészhallgatókat, olyan gondolkodásmódot és érzékenységet fejleszt ki bennük, ami reményeink szerint beépül az építészet terén végzett munkájukba és elmélyíti saját, szűkebb szakmájukról való gondolkodásukat is.
 
Üveges Gábor PhD
Szekció titkár, konzulens

Aktuális

MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2024. október 13-án életének 74. évében elhunyt Kőnig Tamás DLA, Ybl-, Pro Architektura és Europa Nostra díjas építész, a MÉK, a MÉSZ, tagja, az Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék nyugalmazott docense.A 2024-ben aranydiplomáját átvevő Kőnig Tamással készített alumni interjúsorozatunk riportja itt olvasható. 👉 epitesz.bme.hu/portfolio/konig-tamas-alumni-kozossegi-tag-interju/Emlékét kegyelettel őrizzük! Nyugodjék békében!epitesz.bme.hu/portfolio/elhunyt-konig-tamas-epitesz/Kép forrása: Magyar Építőművészek Szövetsége ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.