Az új műegyetemisták elsöprő többsége legalább 90 pontot szerzett az elérhető 100 intézményi pontból.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) szeptemberben újabb kiváló hallgatókkal gazdagodik. Az idei felvételi eljárásban az újonnan felvett jelentkezők túlnyomó többsége kiemelkedő eredményeket ért el: az elérhető 100 intézményi pontból legalább 90 pontot szereztek. Összesen 4772 hallgató kezdi meg tanulmányait ősszel, közülük 3694-en alapszakon, 868-an mesterszakon, és 210-en osztatlan képzésben.
Az új felvételi rendszer ellenére is jól látható, hogy a BME továbbra is a legjobbak választása. Az alapképzési és osztatlan szakokra felvett hallgatók átlagos pontszáma meghaladja a 400-at, több esetben pedig 430-at is. Emellett a felvételizők több mint 90 százaléka olyan kiemelkedő pluszteljesítményeket nyújtott, mint például nyelvtudás vagy versenyeredmények, amelyekkel megszerezték a maximális 100 intézményi pontot.
A Műegyetem műszaki képzései között az Építészmérnöki Karon volt az elvárt legmagasabb ponthatár. Az állami ösztöndíjas /Bsc/ nappali tagozatos építészmérnöki szakhoz 398 pont kellett a bejutáshoz. Az önköltséges nappali tagozatos szakhoz 385 pont, míg az osztatlan, állami ösztöndíjas, nappali tagozatos építészmérnöki szakhoz 397 pontra volt szükség.
„A felvett jelentkezők kiegyensúlyozott középiskolai teljesítménye és elhivatottsága elismerésre méltó. Kétharmaduk tanulmányi és érettségi pontok összegzésével számított felvételi pontszámmal jutott be a Műegyetemre, ami azt mutatja, hogy egyenletesen magas szintű teljesítményt mutattak középiskolai tanulmányaik alatt.” – emelte ki Bihari Péter oktatási rektorhelyettes. Rámutatott arra is, hogy a jelentkezők nagy része két tantárgyból is emelt szintű érettségit tett, ami még magasabbra emeli a felvételi pontszámaik értékét.
Bihari Péter emlékeztetett rá, hogy akár százezres pluszt is jelenthet a fizetésben a BME-n szerzett diploma. Több szak végzőseinek elhelyezkedést követő jövedelmi helyzetét vizsgálva ugyanis az látható, hogy mérhetően többet kerestek a BME-sek, mint az ugyanolyan végzettséggel rendelkezők átlagosan. Az Oktatási Hivatal Diplomás Pályakövetési Rendszerében szakonként is nyilvántartják a bruttó béreket, így összehasonlítható, hogy egy adott intézmény egykori hallgatói milyen tárgyalási pozícióban vannak az álláspiacon.
A műegyetemi diploma értékét a nemzetközi elismertsége is növeli. A brit rangsorkészítő, a QS legfrissebb európai listája szerint a Műegyetem a régióban a 12. legjobb és a hazai felsőoktatási intézmények között két mutatóban is az első helyre került, jelesül a fogadott cserediákok és a publikációk számában. Második lett a munkáltatói hírnév és a küldött cserediákok terén.
A BME szakjairól a felvi.bme.hu szakkeresőjében tájékozódhatnak a felvételizők. A szakjainak többségét pótfelvételi eljárás keretében is meghirdeti a Műegyetem.
A BME rektorának videóüzenete az egyetem leendő hallgatóihoz:
Charaf Hassan: Mindent megteszünk, hogy sikerre vigyük a felvettek karrierjét
Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság
Gratulálunk minden felvételt nyert hallgatónak!