2020 Surrey pályázati kiírás

Az University of Surrey-n 1963-ban alapították a Spatial Structures Research Centre-t, mely azóta is aktív szerepet vállal a térbeli szerkezetek fejlesztésében és népszerűsítésében. 2020-ban az egyetem ad otthont az IASS (International Association of Shell and Spatial Structures) rangos éves nemzetközi konferenciájának, valamint ehhez kapcsolódóan kerül megrendezésre a kutatóintézet szervezésében a 7. International Conference on Spatial Structures is.

Ez alkalomból nemzetközi, nyílt tervpályázatot hirdettek, melynek célja olyan kültéri installáció tervezése, mely méltó emléket állít ennek a különleges alkalomnak.

A BME Építészmérnöki Kar (Szilárdságtani és Tartószerkezeti Tanszék, valamint a Középülettervezési Tanszék) szervezésében megvalósuló kari forduló célja, hogy a legígéretesebb tervet kiválassza, illetve a nyertes pályamű részvételét a nemzetközi pályázaton támogassa.

A pályázat témája: maximum 6*6*6 m befoglaló méretű térbeli installáció, mely a fenti részletes kiírás szerint koncepciójában megidézi a térbeli szerkezeteket.

A pályázat beadási határideje 2020.02.20. 12 óra

A részvétel feltételei:

– A pályázaton a részvétel ingyenes.
– A pályázatot angol nyelven kell benyújtani.
– A benyújtott anyagnak meg kell felelni a hivatalos pályázati kiírásban foglalt szempontoknak (ld. fenti link).
– A pályázat titkos, a pályaműveket ezért jeligével kérjük ellátni, a pályázók nevét, elérhetőségét tartalmazó lezárt borítékot a pályázathoz mellékelni kell.
– A pályázók vállalják, hogy sikeres pályázat esetén a bíráló bizottság esetleges javaslatai alapján indokolt esetben kis mértékben módosítják a leadott anyagot, legkésőbb 2020. február 26-áig, valamint a beadott pályaművön a BME, a Kar és a szervező tanszékek nevét és logóját feltüntetik.

Részletes kiírás

Aktuális

MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2024. október 13-án életének 74. évében elhunyt Kőnig Tamás DLA, Ybl-, Pro Architektura és Europa Nostra díjas építész, a MÉK, a MÉSZ, tagja, az Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék nyugalmazott docense.A 2024-ben aranydiplomáját átvevő Kőnig Tamással készített alumni interjúsorozatunk riportja itt olvasható. 👉 epitesz.bme.hu/portfolio/konig-tamas-alumni-kozossegi-tag-interju/Emlékét kegyelettel őrizzük! Nyugodjék békében!epitesz.bme.hu/portfolio/elhunyt-konig-tamas-epitesz/Kép forrása: Magyar Építőművészek Szövetsége ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.