Tervezd meg az osztálykirándulásodat! Tölts egy napot Budapesten!

Építészeti-kulturális városi séták Budapesten középiskolás osztályoknak.
A főváros nevezetességeit érintő, izgalmas, építészeti-kulturális örökségünket feltáró, tematikus városi sétára invitáljuk a konvergencia régiós (Budapesten és Pest megyén kívüli) középiskolás osztályokat.

Gyere és tölts egy napot Budapesten az osztályoddal! Ha még nem jártál Budapesten, akkor azért jelentkezz, ha pedig már jól ismered a várost, akkor azért, hogy egy olyan oldalát lásd, amely eddig sohasem tárult fel előtted!

Amit kínálunk: A BME Építészmérnöki Karának oktatói tematikus városi sétákat és kapcsolódó feladatokat dolgoztak ki kifejezetten középiskolások számára. A séta időtartama változó, de nagyjából fél napot vesz igénybe, s személyesen egyeztetjük a részleteket. A programra való jelentkezés ingyenes, de a férőhelyek száma rendkívül korlátozott!

Ami a résztvevők feladata: A Budapestre való eljutás és a városon belüli közlekedés megszervezése és finanszírozása, valamint az ellátás biztosítása az osztályfőnökök, míg a program során a kiskorú diákok felügyelete a kísérő tanárok feladata.
Jelentkezés menete:

A programra Budapesten és Pest megyén kívüli székhellyel rendelkező középfokú oktatási intézmények jelentkezhetnek. Elsősorban osztályfőnökök jelentkezésére számítunk, akik szeretnék tartalmasan tölteni akár a szombati munkanapokat, akár az egy- vagy több naposra tervezett osztálykirándulásukat!

A jelentkezés érkezési sorrendben történik, s a korlátozott férőhelyek miatt érdemes hamar lefoglalni az időpontokat!

Amíg a programot véglegesítjük, kérjük, e-mailen jelezzétek, ha érdekel titeket a lehetőség:
Baku Eszter
ebaku@epitesz.bme.hu 0614633987

Néhány előzetes városi séta javaslata, amelyen már lehet gondolkodni:

1. Középkor a Budai várban – A Budai vár titkai
2. Élet egy pesti bérházban – a pesti zsidónegyed bemutatása
3. Új városrész születik – Újlipótváros a XX. században
4. Kertváros a város szívében – időutazás a Wekerle-telepen
5. Belvárosi kisokos – A főváros az egyesítés előtt és után
6. A Duna-part – Budapest hajós szemmel (hajóval a Dunán)
7. Urak és szolgálóik – csillogó múltidézés a Palotanegyedben
8. Hol is van ez a „Műegyetem”? – Lágymányos egykor és ma
9. Aquincum – egy római város mindennapjai
10. Osztálykirándulás térben és időben – A Hősök tere és a Városliget, a Millenniumi kiállítás színhelye

Regisztráció: https://docs.google.com/forms/d/1h2FpgZazILGnZvkxXgl7-0xrJoj4XcAokaaFK9jLpm0/edit

Kövesd az eseményt a Facebookon: https://www.facebook.com/events/1140064709464417/

Aktuális

„Amit itt tanulnak, azok nem egyszerűen szakmák, hanem hivatások." mondta Rubik Ernő, a BME Építészmérnöki Karának egykori hallgatója, a Rubik-kocka feltalálója. Az alábbi linken 👇 elérhető a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME interjúja, amiből kiderül, mi mást mondott és válaszolt még a legendás feltaláló egyetemről és dizájnról! epitesz.bme.hu/portfolio/rubik-erno-amit-itt-tanulnak-azok-nem-egyszeruen-szakmak-hanem-hivatasok/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
🌱 A Zöld Perspektíva 🌱 cikksorozatunk 4. részének beszélgetőpartnerével Szigeti Ferenc Alberttel a Természet-Alapú Megoldások HUB koordinátorával a természetalapú megoldások témáját jártuk körül. Emellett sok más izgalmas témát is érintettünk még. A teljesség igénye nélkül például volt szó a talaj degradációról, örökerdő-gazdálkodásról, városi méhlegelőkről, beporzóbarát kerületről, gyepgazdálkodásról, esőkertekről, természet-helyreállítási törvényről, stockholmi faültetési rendszerről, és nem utolsó sorban a londoni Urban Tree Fesztiválról is. A teljes cikk elérhető itt 👇epitesz.bme.hu/portfolio/zold-perspektiva-termeszetalapu-megoldasok-szigeti-ferenc-albert-interju/Természet-Alapú Megoldások HUBIllusztrációk – részletek a „Biodiversity-positive Design in Urban Areas with NBS” című 3 részes rövid információs kiadványból, amelyet a kari honlapon megjelenő cikk végén linkelve megtaláltok. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyam indul ősszel!📍Jelentkezési időszak (online)📍2024. augusztus 26. - szeptember 6.A Rajzi és Formaismereti Tanszék a 2024/25-ös tanév őszi félévében is meghirdeti rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyamát a középiskola tizenegyedik osztályos és végzős diákjainak, amely a BME Építészmérnöki Kar Építészmérnöki Mesterképzési Szak osztatlan képzésének, illetve az Építészmérnöki Alapképzési Szak (BSc) képzésének rajzi alkalmassági vizsgájára készíti fel a diákokat.A jelentkezők 16 héten keresztül, legfeljebb 35 fős csoportokban, a Rajzi és Formaismereti Tanszék oktatóinak vezetése mellett vehetnek részt a tanfolyamon.További részletes információ az őszi tanfolyamról hamarosan a BME Rajzi és Formaismereti Tanszék honlapján. www.rajzi.bme.hu ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.