DAAD ösztöndíjak a 2016/2017-es tanévre

Megjelentek a Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD) ösztöndíjai a 2016/2017-es tanévre.

A pályázati határidő 2015. november 15., azonban a „Graduális ösztöndíj művészek és építészek számára” beadási határideje 2015. október 31.

Megjelentek a Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD) ösztöndíjai a 2016/2017-es tanévre.

A pályázati határidő 2015. november 15., azonban a „Graduális ösztöndíj művészek és építészek számára” beadási határideje 2015. október 31.

Az egyes pályázatok határideje eltérő lehet, ezért a pályázatok benyújtása előtt tájékozódjon a kiírásokról!

A DAAD tanulmányi és kutatói ösztöndíjakat kínál hallgatóknak, diplomásoknak, doktoranduszoknak, doktoráltaknak és főiskolai vagy egyetemi oktatóknak Németországban.

Az egyéni ösztöndíjak magyarországi pályázati határideje mindig november 15. (leszámítva a „Graduális ösztöndíj művészek és építészek számára” program variánsait, ahol a határidő október 31.)
A DAAD ösztöndíjaira leghamarabb másodéven lehet pályázni. (Kivételt képez a „Csoportos tanulmányút” program: A hallgatókat már az első tanulmányi évben, a második szemesztertől támogatják).

A pályázóknak rendszerint a jó német nyelvismeretet kell igazolniuk.
Pályázati kategóriák:
Nyári egyetemi ösztöndíj hallgatóknak és diplomásoknak
Graduális ösztöndíj művészek és építészek számára
Graduális tanulmányi ösztöndíj bármely tudományterület számára
Kutatói ösztöndíj doktoranduszoknak és fiatal
kutatóknak
Kutatói ösztöndíj tudományos fokozattal rendelkező egyetemi, főiskolai
oktatóknak és kutatóknak
Ösztöndíj felsőoktatási oktatóknak a művészet és építészet szakterületéről
Ösztöndíj volt DAAD ösztöndíjasoknak

A DAAD tanulmányi ösztöndíjairól bővebben itt kaphat tájékoztatást!

Aktuális

„Amit itt tanulnak, azok nem egyszerűen szakmák, hanem hivatások." mondta Rubik Ernő, a BME Építészmérnöki Karának egykori hallgatója, a Rubik-kocka feltalálója. Az alábbi linken 👇 elérhető a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME interjúja, amiből kiderül, mi mást mondott és válaszolt még a legendás feltaláló egyetemről és dizájnról! epitesz.bme.hu/portfolio/rubik-erno-amit-itt-tanulnak-azok-nem-egyszeruen-szakmak-hanem-hivatasok/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
🌱 A Zöld Perspektíva 🌱 cikksorozatunk 4. részének beszélgetőpartnerével Szigeti Ferenc Alberttel a Természet-Alapú Megoldások HUB koordinátorával a természetalapú megoldások témáját jártuk körül. Emellett sok más izgalmas témát is érintettünk még. A teljesség igénye nélkül például volt szó a talaj degradációról, örökerdő-gazdálkodásról, városi méhlegelőkről, beporzóbarát kerületről, gyepgazdálkodásról, esőkertekről, természet-helyreállítási törvényről, stockholmi faültetési rendszerről, és nem utolsó sorban a londoni Urban Tree Fesztiválról is. A teljes cikk elérhető itt 👇epitesz.bme.hu/portfolio/zold-perspektiva-termeszetalapu-megoldasok-szigeti-ferenc-albert-interju/Természet-Alapú Megoldások HUBIllusztrációk – részletek a „Biodiversity-positive Design in Urban Areas with NBS” című 3 részes rövid információs kiadványból, amelyet a kari honlapon megjelenő cikk végén linkelve megtaláltok. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyam indul ősszel!📍Jelentkezési időszak (online)📍2024. augusztus 26. - szeptember 6.A Rajzi és Formaismereti Tanszék a 2024/25-ös tanév őszi félévében is meghirdeti rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyamát a középiskola tizenegyedik osztályos és végzős diákjainak, amely a BME Építészmérnöki Kar Építészmérnöki Mesterképzési Szak osztatlan képzésének, illetve az Építészmérnöki Alapképzési Szak (BSc) képzésének rajzi alkalmassági vizsgájára készíti fel a diákokat.A jelentkezők 16 héten keresztül, legfeljebb 35 fős csoportokban, a Rajzi és Formaismereti Tanszék oktatóinak vezetése mellett vehetnek részt a tanfolyamon.További részletes információ az őszi tanfolyamról hamarosan a BME Rajzi és Formaismereti Tanszék honlapján. www.rajzi.bme.hu ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.