Új műhelyek és megújuló tantárgyak a Lakótanszéken

A 2021 tavaszi félévtől Lakóépülettervezési Tanszék munkáját három új műhely határozza meg: a Szociális lakhatás műhely, a Fenntartható lakóhelyek műhely és a Moduláris építészet műhely.

A változás az oktatásra is hatással lesz. Megújulnak a tantárgyaink: a három műhely felváltva választ programot a szakirányválasztást követő tervezési tárgyak, a TDK szekciók és a Tanszéki kutatás tárgy számára. A megújítás célja, hogy a témák köré szerveződő előadások és gyakorlatok segítsék az elmélyült oktatói és hallgatói munkát.

A Tanszéki tervezés 1-2-3 tárgyak konzultációit a tárgycsoportot aktuálisan gondozó és egyben témát választó műhely szervezi. A Komplex tervezés 1-2 és Diplomatervezés a Tanszéki kutatással kiegészülve szintén műhelyspecifikussá válik, de ezekben ezentúl is minden tanszéki oktató részt vesz konzulensként. A tárgycsoportokba rendezett kurzusok az eddiginél több lehetőséget teremtenek a tervezési feladatokat kiegészítő előadásokra, épületlátogatásokra, kirándulásokra, pályázatokra, kutatómunkára.

A műhelyek által meghatározott tematikára az egyéni ambíciók irányában nyitott keretként gondolunk, megteremtve ezzel a tantárgyi kötöttség és a hallgatói szabadság megtermékenyítő egyensúlyát. Mivel a három műhely által kijelölt terület nem fedi le az építészet teljes területét: a szabadon választható tárgyainkban továbbra is helyet biztosítunk minden olyan kezdeményezésnek, amely kiszorulna a műhelyek által meghatározott keretekből, de aktualitása miatt fontos számunkra.

A műhelyekben zajló munkába a hallgatók bevonása éppúgy fontos, mint más kutatócsoportokkal, tanszékekkel és partnerekkel való aktív kapcsolat, a tanszék nyitott Nappalija minden érdeklődőt invitál.

Nagy Márton DLA tanszékvezető és a tanszék oktatói.

kép: Péter-Szabó Eszter, Varga Lilla Luca: Urban Experiments. A Moduláris építészet műhely 2020-as Kísérleti moduláris építészet TDK szekciójának nyertes munkája. A tanszék Komplex tervezés, Diplomatervezés és Tanszéki kutatás tárgyainak következő féléves tematikáját is ez a műhely adja.
Péter-Szabó Eszter, Varga Lilla Luca: Urban Experiments.
A Moduláris építészet műhely 2020-as Kísérleti moduláris építészet TDK szekciójának nyertes munkája. A tanszék Komplex tervezés, Diplomatervezés és Tanszéki kutatás tárgyainak következő féléves tematikáját is ez a műhely adja.

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

‼️ Pénteken a Nyílt nap keretében várunk minden leendő hallgatót és érdeklődőt az izgalmas kari eseményeken. ‼️A részletes programért lapozzatok, vagy kattintsatok a linkre 👉epitesz.bme.hu/portfolio/nyilt-nap-2024-november-29/ Gyertek és töltsétek velünk a Nyílt napot.🙌 Várunk a BME Építészmérnöki Karán!⏳: 2024.11.29. 08:00-15:00 🏛️: Műegyetem rkp. 3. K épület ... See MoreSee Less
View on Facebook
MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.