A helyes lépés

A Svéd Nagykövetség a Svéd Kereskedelmi Kirendeltséggel, az Emberi Erőforrások Minisztéri­umá­val, a BME-vel és vezető svéd vállala­tokkal közösen 2015. május 13-án, szerdán az I épület földszinti előadójában konferenciát szervez hallgatók számára, amelynek témája többek között a „Life Puzzle” növekvő szerepe a műszaki szak­mában és az oktatásban.

„Make the Right Move” címmel a Svéd Nagykövetség a Svéd Kereskedelmi Kirendeltséggel, az Emberi Erőforrások Minisztériumával, a Budapesti Műszaki Egyetemmel és vezető svéd vállalatokkal közösen 2015. május 13-án, szerdán az I épület földszinti előadójában konferenciát szervez hallgatók számára, amelynek témája többek között a „Life Puzzle” növekvő szerepe a műszaki szakmában és az oktatásban.

A szervezők olyan hallgatók részvételére számítanak, akik még egyetemre járnak, de már gondolkodnak rajta, hogy diploma után hol helyezkednek el, fontos számukra a munka és magánélet egyensúlya, kíváncsiak arra, hogy milyen lehet egy svéd cégnél dolgozni, valamint szeretnének találkozni a Magyarországon lévő legnagyobb svéd cégekkel és bepillantást nyerni működésükbe.

Program:
09.00 – 11.00 Előadások és panelbeszélgetések többek között Magyarország család- és ifjúságügyért felelős államtitkára és svédországi szakértők közreműködésével
11.30 – 12.30 Hallgatói sarok – Kapcsolatépítés, ismerkedés, játék (nyeremények: trainee program, bluetooth-os hangszóró stb.)

További információ egyetemünk honlapján és a konferencia facebook eseményében olvasható.

Aktuális

Rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyam indul az őszi félévben!✏️ŐSZI ELŐKÉSZÍTŐ TANFOLYAMA Rajzi és Formaismereti Tanszék a 2025/26-os tanév őszi félévben is meghirdeti a Rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyamát a középiskola tizenegyedik osztályos és végzős diákjainak, amely a BME Építészmérnöki Kar Építészmérnöki Mesterképzési Szak Osztatlan képzésének, illetve az Építészmérnöki Alapképzési Szak (BSc) képzésének rajzi alkalmassági vizsgájára készíti fel a diákokat.A jelentkezők 18 alkalmon keresztül, legfeljebb 35 fős csoportokban, a Rajzi és Formaismereti Tanszék oktatóinak vezetése mellett vehetnek részt a tanfolyamon.Jelentkezési időszak az őszi tanfolyamra (online): 2025. szeptember 8-tól szeptember 19-ig.További információk az őszi tanfolyamról 2025. augusztus 20. után lesznek elérhetőek honlapunkon.BME Építészmérnöki Kar BME Rajzi és Formaismereti Tanszék ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢Álláslehetőség a Veszprém Vármegyei KormányhivatalnálA Veszprém Vármegyei Kormányhivatal a munkaerőpiacra belépő, frissen végzett hallgatók számára kínál betölthető álláshelyeket.A hivatal kiemelt célja a pályakezdők támogatása, valamint a fiatalok közigazgatási életpályára történő bevonása.Az elérhető pozíciókról és a jelentkezés részleteiről további információk a csatolt tájékoztatókban. ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.