Megjelent: A történeti Műegyetem – The Historic Campus

Egyetemünk rektora, Péceli Gábor szavait idézve: “különleges, hiánypotló kiadvány” jelent meg a napokban egyetemi oktatóink gondozásában.

A “A történeti Műegyetem / The Historic Campus” című, közel 300 oldalas, történeti albumként is felfogható mű, mintegy félezer archív fotó és terv segítségével tárgyalja részletesen Campusunk épületeinek építési körülményeit és sorsát – egészen napjainkig. Az album az építéstörténeti áttekintésen túl, építész nagyjaink munkássága előtt tisztelegve, három fejezetben mutatja be a Campust tervező három építész professzort: Czigler Győzőt, Hauszmann Alajost és Pecz Samut.

Építészetükkel nem csak a Műegyetemi Campuson hagytak kitörölhetetlen nyomot, de az akkori Monarchia sok városán is. A mai Budapest elképzelhetetlen épületeik nélkül. Egyetemi tanárként meghatározó szerepük volt a hazai felsőfokú építészoktatás kibontakoztatásában, s közéleti tevékenységükkel önzetlenül és eredményesen szolgálták a magyar építész- és mérnök társadalmat. A külföldön látott jó példákat – mérnök, gépész és vegyész professzortársaikkal együttműködve – igyekeztek a Műegyetem tervezésekor is hasznosítani. Munkásságuk minden szempontból lenyűgöző.

A kötet visszafogott, de ünnepélyes keretek között zajló bemutatóján többek között beszédet mondott Péceli Gábor rektor úr, Karunk dékánja, Becker Gábor, illetve az Építészmérnöki Kar Szilárdságtani és Tartószerkezeti Tanszékének docense, egyben a könyv egyik szerkesztője, Armuth Miklós is. 

A kiadvány szerzői az Építészettörténeti és Műemléki Tanszék oktatói: Gy. Balogh Ágnes, Frey György Péter, Kalmár Miklós, Kiss Zsuzsanna Emília, Zsembery Ákos. A kötetet szerkesztette: Armuth Miklós és Lőrinczi Zsuzsa, a 6Bt Építészeti Kiadó vezetője.

Ezúton is gratulálunk a kötet készítőinek!

Aktuális

Építész leszek - Nyári táborKedves Középiskolások! Ha gondolkoztál már azon hova tovább az érettségi után és érdekel az építészet és a települések, városok jövője, valamint kíváncsi vagy rá, hogy mit tanulnak, hol élnek és hogyan töltik egyetemi éveiket az építész hallgatók - akkor ez a Nyári tábor Neked szól! A tábor alkalmával interaktív formában szeretnénk megismertetni mindenkit az Építészmérnöki Karral és betekintést nyújtani az építész hivatásba.⏳Jelentkezési határidő: 2024. május 31.📆A tábor helye és ideje: BME Építészmérnöki Kar, 2024. július 15-17. A jelentkezési 📝 link ezen az oldalon érhető el 👇bit.ly/epiteszleszektaborBővebb infó 👇epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
2024.05.21-ig mindenki rendelkezhet adója 1%-nak felajánlásával.A felajánlással a BME Építészmérnöki Kar Alapítványát is támogathatjátok.Az alapítvány célja, hogy támogassa a hazai korszerű építészmérnök képzést, hozzájáruljon a BME Építészmérnök Kar anyagi, tárgyi, technikai, infrastrukturális feltételeinek megőrzéséhez, fejlesztéséhez, hatékonyabbá tételéhez.A Hazai Korszerű Építészmérnök Képzésért AlapítványAdószám: 18068801-1-43 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.