VII. Pannonhalma Campus – Pályázati felhívás

Mi az a Pannonhalma CAMPUS

A Pannonhalma CAMPUS egy olyan kisvárosi kezdeményezés, ahol az 1 hetes kurzusok során a város vendégül lát különböző egyetemekről és szakterületekről érkező fiatalokat, akik csapatokban 1-1 komplex problémára dolgoznak ki megoldási javaslatokat. A munkájukat a hét során szakértő mentorok segítik, esténként kulturális programok kísérik a Campust.

Az VII. Pannonhalma CAMPUS – Pannónia Kulturális Főútja

2022. július 24 – 30 közt megrendezett kurzuson a csapatok az ókori Pannonia Prima földrajzi területéhez kapcsolódóan, a mai napig terjedő időszak kulturális vívmányai közül választhatnak témát, melyet önmaga történeti közegében, európai összefüggésében és korunkra való hatásában is vizsgálva elemeznek és mutatnak be.

A kurzus végén elvárt eredménytermékek:

1. Tanulmány létrehozása 15-20 oldal terjedelemben (képi mellékletek nélküli), forrásmegjelölésekkel, amely a választott témát a fenti szempontokat is figyelembe véve elemzi és ismerteti, elsősorban érdeklődő laikusok számára, de tudományos értelemben is helytálló pontossággal.

2. Plakát/molinó tervezése a választott téma vizuális bemutatására. Valós méret 1,5*2 m. Technika: szabadon választott, akár vegyes, vagy kollázs is. A tervek alapján készülő alkotásokat az EKF 2023 népszerűsítésére, köztereken kívánjuk bemutatni.

3. Térbeli köztéri alkotás tervezése a választott téma bemutatására (szobor, objekt, installáció, dombormű, stb.) az alkotás makettjének elkészítése 1:10-1:20 méretarányban. A tervezett munkákat az alkotók közreműködésével 2023. év folyamán szeretnénk megvalósítani és kiállítani.

A kurzus 6 fős csapataiba történész, művészettörténész, építész, művészeti, és kreatív szakok diákjainak jelentkezését várjuk. Ha más szakra jársz, de úgy érzed jó leszel és szeretsz izgalmas emberekkel együtt dolgozni, akkor is várunk…

A részvétel (szállás, ellátás, programok) ingyenes.
A rendezvény a Magyar Falu Program Falusi Civil Alapjának támogatásával valósul meg.

Részvételi szándékodat kérjük 2022.06.15-ig jelezd a campus@pannonhalma.hu címen, vagy a porta.pannonhalma.hu oldalon található jelentkezési felületen.

A 2021-es VI. Pannonhalma CAMPUS élményvideója az alábbi linken tekinthető meg.

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

‼️ Pénteken a Nyílt nap keretében várunk minden leendő hallgatót és érdeklődőt az izgalmas kari eseményeken. ‼️A részletes programért lapozzatok, vagy kattintsatok a linkre 👉epitesz.bme.hu/portfolio/nyilt-nap-2024-november-29/ Gyertek és töltsétek velünk a Nyílt napot.🙌 Várunk a BME Építészmérnöki Karán!⏳: 2024.11.29. 08:00-15:00 🏛️: Műegyetem rkp. 3. K épület ... See MoreSee Less
View on Facebook
MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.