Hauszmann-díj 2019

2019-ben is öt fiatal részesült Hausszman-díjban. A díjátadót Balázs Mihály beszéde vezette fel a BME Építészmérnöki Kar diplomaátadó ünnepélyén.

A BME Építészmérnöki Kara 2003-ban saját diplomadíjat alapított, amelyet egykori építész professzoráról, Hauszmann Alajosról nevezett el.
A díj célja, hogy diplománk értékét megerősítse, ezen keresztül végzős hallgatóink megbecsülését, további érvényesülési lehetőségeit erősítse.
A díj mára az egyik legrangosabb szakmai elismeréssé vált a fiatal építészek körében.
Talán nem túlzás azt állítani, hogy a Hauszmann-díj olyan önálló értékrendet közvetít, amely sokak számára viszonyítási pontot jelent ebben a gyorsan változó, felszínes világban.

Idén 48 terv érkezett a pályázatra. A bíráló bizottság tagjai Marián Balázs, Cseh András és Török Dávid építészek, a MOME, a Győri és a Debreceni Egyetemek oktatói voltak.

A benyújtott munkákból kiállítás tekinthető meg a második emeleti kiállítótérben.

Köszönetemet szeretném kifejezni mindazoknak, akik munkájukkal hozzájárultak a díj sikeréhez.
Mindenek előtt az alkotóknak, akik vállalták a jelöléssel együtt járó fáradozást, akik bizalmukkal megtiszteltek minket, diplomaterveik színvonalával emelték a díj tekintélyét.
Köszönet illeti a diáktársakat, tanárokat, szülőket és barátokat is, az ő figyelmességük és áldozatos támogatásuk nélkül lehetetlen egy iskolát elvégezni.

A zsűri ajánlása alapján a Kar dékánja évente öt Hauszmann-díjat adományoz.

Kérem, akinek nevét olvasom, fáradjon a pulpitusra a díj átvételére.

Kiemelkedően magas színvonalú diplomaterve elismeréseként Hauszmann Alajos-díj kitüntetésben részesül:

Anschau Péter: Teakészítők vendégháza
Kazi Zsolt: Biogáz feldolgozó és látogatóközpont
Novák Sándor: Kertészeti kutatóközpont
Szikora Nóra: Közösségi és szociális központ
Treszkai Anett: Füvészketi tanoda

A díjazott alkotások megtekinthetőek a kar Facebook oldalán

A BME Építészmérnöki Kar gratulál a díjakhoz!

Aktuális

MTA Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást!A Magyar Tudományos Akadémia Eötvös József-koszorúval ismerte el Meggyesi Tamást, a műszaki tudomány doktorát, a BME Urbanisztika Tanszék professor emeritusát a településtervezés és urbanisztika szakterületének egyik legjelentősebb hazai kutatójaként negyvenéves oktatói pályája elismeréseként, az egyetemes városépítészet kritikai történetének megírásáért, valamint a várostervezés, a településfejlesztés és a települési értékvédelem számos hazai és nemzetközi szervezetben való képviseletéért, továbbá a több egyetemen folytatott urbanisztikai oktatásának tanulságait összefoglaló, egyetemi tankönyvként is használható alapmű, a Városépítészeti alaktan című könyv megírásáért.Gratulálunk professzor úrnak. 👏🤝 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Tegnap az ÉVOSZ (Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége) konferencia keretén belül Vidovszky István - BME Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék ÉTM - és Kádár Bálint - BME Urbanisztika Tanszék - tartottak előadást arról, hogy milyen kutatások folynak jelenleg a BME ÉPK-n, milyen vízióik van az elkövetkező időszak kutatásaival kapcsolatosan, illetve, hogy milyen kereteket tartanak lehetségesnek az ipari együttműködések terén?Alföldi György, karunk dékánja pedig az „Együtt az építőiparért – Hogyan lehet közelebb kerülni az egyetemi kutatási eredményekhez?” című kerekasztal beszélgetés egyik beszélgetőpartnerként vett részt a konferencián.📸 Kép: Alföldi György ... See MoreSee Less
View on Facebook
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2024. október 13-án életének 74. évében elhunyt Kőnig Tamás DLA, Ybl-, Pro Architektura és Europa Nostra díjas építész, a MÉK, a MÉSZ, tagja, az Építéstechnológia és Építésmenedzsment Tanszék nyugalmazott docense.A 2024-ben aranydiplomáját átvevő Kőnig Tamással készített alumni interjúsorozatunk riportja itt olvasható. 👉 epitesz.bme.hu/portfolio/konig-tamas-alumni-kozossegi-tag-interju/Emlékét kegyelettel őrizzük! Nyugodjék békében!epitesz.bme.hu/portfolio/elhunyt-konig-tamas-epitesz/Kép forrása: Magyar Építőművészek Szövetsége ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.