Újabb rangsor szerint első a Műegyetem a magyar építészképzések között

A Bee Breeders rangsor többéves összesített eredményei alapján világszinten az első 50-ben a BME Építészmérnöki Kara.

Bee Breeders Architecture University Rankings a világ egyik vezető építészeti versenyszervezője, a Bee Breeders építészeti rangsora, melyet 2019 óta adnak ki. A készítők az alapján rangsorolják az építészképzéssel rendelkező egyetemeket (karokat), hogy hallgatóik hány építészeti versenyen vettek részt.

Idén az eddigi évek összes eredményét együttvéve vizsgálták a rangsorkészítők, így állítottak fel egy „All Time Best” listát. Ez alapján a BME a rangsor 41. helyén áll, megelőzve az összes többi magyarországi egyetemet.

A teljes rangsor itt érhető el.

A korábbi években is jól szerepelt a Műegyetem, 2019-ben és 2020-ban első helyen állt a magyar egyetemek között, és 2021-ben is bekerült az első 60 egyetem közé a nemzetközi rangsorban. „A BME Építészmérnöki Karon a hallgatók kreativitására építünk. A szakmai képzést az újító hallgatói projektek teszik teljessé, ezért vagyunk különösen büszkék a Bee Breeders rangsorban elért eredményünkre. Ez visszaigazolja, hogy a szemléletmódunk nemzetközi összehasonlításban is sikeres” – hangsúlyozta az eredménnyel kapcsolatban Alföldi György egyetemi tanár, a BME Építészmérnöki Kar (BME ÉPK) dékánja.

A BME Építészmérnöki Kara a 2021/2022-es tanévben ünnepli a 150. évfordulóját. 1871-ben indult el akkor még a József Nádor Műegyetem nevet viselő intézményben az építészképzés. A BME építészmérnöki diplomája az egyik első a hazai diplomák közt, melyet korlátozás nélkül elfogadott az Európai Unió. A Műegyetemen kiadott építészdiploma ma a világon mindenhol elismert és elfogadott.

Nemcsak a múltra, a jelenre is büszkék lehetünk, hiszen számos fiatal tehetség tanul ma is a BME Építészmérnöki Karán. Egy példát említve, kiemelkedő eredményt ért el két műegyetemista a Bee Breeders 2021-es nemzetközi építészversenyén, ahol múzeum-tervükkel az első helyen végeztek. A fiatal építészek tervéről bővebben itt olvashat.

Rektori Kabinet Kommunikációs Csoport – Tudományos és Innovációs Igazgatóság

Forrás

Aktuális

„Amit itt tanulnak, azok nem egyszerűen szakmák, hanem hivatások." mondta Rubik Ernő, a BME Építészmérnöki Karának egykori hallgatója, a Rubik-kocka feltalálója. Az alábbi linken 👇 elérhető a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME interjúja, amiből kiderül, mi mást mondott és válaszolt még a legendás feltaláló egyetemről és dizájnról! epitesz.bme.hu/portfolio/rubik-erno-amit-itt-tanulnak-azok-nem-egyszeruen-szakmak-hanem-hivatasok/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
🌱 A Zöld Perspektíva 🌱 cikksorozatunk 4. részének beszélgetőpartnerével Szigeti Ferenc Alberttel a Természet-Alapú Megoldások HUB koordinátorával a természetalapú megoldások témáját jártuk körül. Emellett sok más izgalmas témát is érintettünk még. A teljesség igénye nélkül például volt szó a talaj degradációról, örökerdő-gazdálkodásról, városi méhlegelőkről, beporzóbarát kerületről, gyepgazdálkodásról, esőkertekről, természet-helyreállítási törvényről, stockholmi faültetési rendszerről, és nem utolsó sorban a londoni Urban Tree Fesztiválról is. A teljes cikk elérhető itt 👇epitesz.bme.hu/portfolio/zold-perspektiva-termeszetalapu-megoldasok-szigeti-ferenc-albert-interju/Természet-Alapú Megoldások HUBIllusztrációk – részletek a „Biodiversity-positive Design in Urban Areas with NBS” című 3 részes rövid információs kiadványból, amelyet a kari honlapon megjelenő cikk végén linkelve megtaláltok. ... See MoreSee Less
View on Facebook
Rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyam indul ősszel!📍Jelentkezési időszak (online)📍2024. augusztus 26. - szeptember 6.A Rajzi és Formaismereti Tanszék a 2024/25-ös tanév őszi félévében is meghirdeti rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyamát a középiskola tizenegyedik osztályos és végzős diákjainak, amely a BME Építészmérnöki Kar Építészmérnöki Mesterképzési Szak osztatlan képzésének, illetve az Építészmérnöki Alapképzési Szak (BSc) képzésének rajzi alkalmassági vizsgájára készíti fel a diákokat.A jelentkezők 16 héten keresztül, legfeljebb 35 fős csoportokban, a Rajzi és Formaismereti Tanszék oktatóinak vezetése mellett vehetnek részt a tanfolyamon.További részletes információ az őszi tanfolyamról hamarosan a BME Rajzi és Formaismereti Tanszék honlapján. www.rajzi.bme.hu ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.