Újabb rangsor szerint első a Műegyetem a magyar építészképzések között

A Bee Breeders rangsor többéves összesített eredményei alapján világszinten az első 50-ben a BME Építészmérnöki Kara.

Bee Breeders Architecture University Rankings a világ egyik vezető építészeti versenyszervezője, a Bee Breeders építészeti rangsora, melyet 2019 óta adnak ki. A készítők az alapján rangsorolják az építészképzéssel rendelkező egyetemeket (karokat), hogy hallgatóik hány építészeti versenyen vettek részt.

Idén az eddigi évek összes eredményét együttvéve vizsgálták a rangsorkészítők, így állítottak fel egy „All Time Best” listát. Ez alapján a BME a rangsor 41. helyén áll, megelőzve az összes többi magyarországi egyetemet.

A teljes rangsor itt érhető el.

A korábbi években is jól szerepelt a Műegyetem, 2019-ben és 2020-ban első helyen állt a magyar egyetemek között, és 2021-ben is bekerült az első 60 egyetem közé a nemzetközi rangsorban. „A BME Építészmérnöki Karon a hallgatók kreativitására építünk. A szakmai képzést az újító hallgatói projektek teszik teljessé, ezért vagyunk különösen büszkék a Bee Breeders rangsorban elért eredményünkre. Ez visszaigazolja, hogy a szemléletmódunk nemzetközi összehasonlításban is sikeres” – hangsúlyozta az eredménnyel kapcsolatban Alföldi György egyetemi tanár, a BME Építészmérnöki Kar (BME ÉPK) dékánja.

A BME Építészmérnöki Kara a 2021/2022-es tanévben ünnepli a 150. évfordulóját. 1871-ben indult el akkor még a József Nádor Műegyetem nevet viselő intézményben az építészképzés. A BME építészmérnöki diplomája az egyik első a hazai diplomák közt, melyet korlátozás nélkül elfogadott az Európai Unió. A Műegyetemen kiadott építészdiploma ma a világon mindenhol elismert és elfogadott.

Nemcsak a múltra, a jelenre is büszkék lehetünk, hiszen számos fiatal tehetség tanul ma is a BME Építészmérnöki Karán. Egy példát említve, kiemelkedő eredményt ért el két műegyetemista a Bee Breeders 2021-es nemzetközi építészversenyén, ahol múzeum-tervükkel az első helyen végeztek. A fiatal építészek tervéről bővebben itt olvashat.

Rektori Kabinet Kommunikációs Csoport – Tudományos és Innovációs Igazgatóság

Forrás

Aktuális

🌞🏛️ ÉPÍTÉSZ LESZEK – NYÁRI TÁBOR 2025 🏛️🌞📅 2025. július 9–11.📍 Budapest, BME Építészmérnöki KarKedves középiskolások!Gondolkodtatok már azon, hogy milyen lehet építésznek lenni? Hogyan néz ki az egyetemi élet a BME-n? Mit tanul egy építészmérnök, és hogyan lehet valaki az?Ha érdekel a városok, falvak, települések jövője, és szívesen formálnád a világot magad körül – itt a helyed!Gyere el az ÉPÍTÉSZ LESZEK nyári táborunkba, ahol betekintést nyerhetsz az építészmérnöki hivatásba, megismerheted a karunkat, és valódi egyetemi élményben lehet részed!👥 Jelentkezhetnek: leendő 11. és 12. évfolyamos diákcsoportok (2–6 fő)📩 Határidő: 2025. május 20.🔗 Jelentkezés és további információ a honlapunkon: epitesz.bme.hu/portfolio/epitesz-leszek-nyari-tabor-2025-julius-9-11/📸: KépKocka - Építész Média Kör ... See MoreSee Less
View on Facebook
📢 Helyszínbejárás és beszélgetés a Pécsi Eszter Liget pályázathoz! A BME ÉMK, BME ÉPK, a Pro Progressio Alapítvány, az Építész Szakkollégium és a girlscanscan Kollektíva által meghirdetett Pécsi Eszter Liget környezetalakítási ötletpályázat következő eseményére várunk minden érdeklődőt!📅 Időpont: 2025. március 26. 16:00📍 Helyszínbejárás, majd beszélgetés a BME Látogató Központban🔹Vendégeink:Mihály Gábor szobrászművészFischer Zsuzsa építész-statikus szakmérnök, Pécsi Eszter unokájaA bejárás során a részvevők megismerhetik a pályázati helyszínt, majd beszélgetés következik a BME Látogató Központban (K épület, Aula mögött, a Főbejárattal szemben).📌 Pályázati kiírás és részletek:🔗 epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-liget-kornyezetalakitasi-otletpalyazat/Minden érdeklődőt szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.