A BME Építészmérnöki Kar idén nyílt nap helyett online nyílt napokkal vár minden kedves érdeklődőt! A virtuális eseményekről ezen az oldalon és a közösségi média felületeinken tájékozódhattok.
Az online nyílt napok kezdő dátuma: 2021. november 26.
Az eseményhez kapcsolódó oldal elérése regisztrációhoz kötött, melyet a
nyiltnap.hszi.bme.hu/register oldalon lehet megtenni!
Az Építészmérnöki Kar a hivatás sokrétűségét, a képzés alkotói és mérnöki oldalát mutatja be egy héten keresztül, amely 2021. november 26-tól december 03-ig tart, ezután az online nyílt napok felület a felvétel időpontjáig elérhető marad. A változatos eseményeket a kar oktatóinak és jelenlegi hallgatóinak előadásai, közösségi média bejelentkezései teszik színessé.
Minden tartalom otthonról is elérhető lesz!
Programok
December 03. péntek
16:00 – 16:25: Alföldi György DLA dékán, Elköszönő, Teams
16:30 – 17:00: Hallgatói Képviselet, Elköszönő, Teams
November 26. péntek
16:00 – 16:30: Alföldi György DLA dékán, Köszöntő, Teams
16:30 – 17:00: Építészmérnöki Kar Hallgatói Képviselet köszöntő, Teams
Napközben: Hallgatói Képviselet, Alapkérdések kvíz, Q & A, Instagram
November 27. szombat egész nap
Építész Klub bemutatkozása Instagram
November 28. vasárnap egész nap
Építész Szakkollégium bemutatkozása Instagram
November 29. hétfő egész nap
A Hallgatói Képviselet kérdéseket fogad középiskolásoktól! Elsőéves tantárgyak bemutatása. Instagram
November 30. kedd
16:00 – 16:25: Szabó Árpád DLA előadása: A városok csodálatos világa Teams
16:30 – 16:55: Gáspár Orsolya: Erő és forma – a tyúkon túl Teams
17:00 – 17:25: Dobszay Gergely: “Több, mint anatómia” – az épületszerkezettan Teams
Napközben: Hallgatói Képviselet megválaszolja a kérdéseket. Jótanácsok hallgatóktól. Instagram
December 01. szerda
16:00 – 16:30: Halmos Balázs: Indiana Jones és a helyszínelők Teams
16:30 – 17:00: Klujber Róbert: Építész, de nem tervező Teams
17:00 – 18:30: Kérdezd az Elsőévest! – Elsőévesek élő bejelentkezése Teams-en
Napközben: Rendezvények, hallgatói közélet bemutatása. Kvíz.
Mostani elsőévesek rövid videói, élménybeszámoló az első félévről. Instagram
December 02. csütörtök
16:00 – 16:30: Hegyi Dezső PhD: Hová is repülnek az elszabadult héliumos lufik? Teams
16:30 – 16:55: Sági Gergely: Kalandorok ne kíméljenek! Teams
Napközben: Hallgatói Képviselet bemutatkozása és tájékoztató Instagram
ÉPÍTÉSZ LESZEK!
Less bele egy építészhallgató mindennapjaiba! Az építészhallgatókból álló Képkocka Építész Média Kör által készített rövidfilmben a több éves hallgatói lét legkarakteresebb eseményeit sűrítette össze mindössze három és fél percben. Kísérjétek végig a film főhősét a legelső napoktól egészen a diplomavédésig!
#építészleszek GUIDE
Itt belenézhetsz az #építészleszek tájékoztató füzetbe, melyben sok képpel illusztrált általános és egyéb információkat találsz az Építészetmérnöki Karra vonatkozóan.
MIÉRT VÁLASZD A BME ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI KARÁT?
A Kar folyamatos megújulásának biztos alapjait a mintegy 150 éves oktatási hagyományai adják. Képzésünk abban egyedülálló, hogy megfelelő egyensúllyal ötvözi a kulturális és művészeti, valamint a műszaki és mérnöki tudományos építészeti tanulmányokat, ezáltal hozzájárul a globalizációval összefüggő társadalmi, gazdasági, környezeti és kulturális kihívások megoldásához. Képzéseink során hallgatóink az egységes ökoszisztémát értő, arra reflektálni képes, az épített környezet alakítása iránt elkötelezett, kreatív szakemberekké válnak. A kar az építészmérnöki életutakhoz nem csak a szakértelmet biztosítja, hanem a jövőt felelősen alakítani vágyó gondolkodás igényét és képességét is.
ÉPÍTÉSZMÉRNÖK VAGY ÉPÍTŐMÉRNÖK?
Érdekel a téged körülvevő környezet, te magad is szívesen alakítanád, formálnád a világot? Szívesen képeznéd magad ezen a területen, de még keresed, hogy melyik szakma illene hozzád jobban? Mi, a BME Építészmérnöki Kara összefogtunk az Építőmérnöki Karral és készítettünk egy közös weboldalt, amelyen keresztül könnyebben megérthető az építészmérnök és az építőmérnök közti különbség. A honlapon található játék támpontot adhat, hogy vajon melyik szak áll hozzád közelebb. Tedd próbára magad az epiteszvagyepito.bme.hu oldalon.
MI KELL A FELVÉTELHEZ?
A kötelező felvételi vizsgatárgyakat, illetve, hogy miből szükséges és lehet emelt szinten vizsgát tenni megtaláljatok a felvi.hu oldalán. A 2021 szeptemberben induló képzésekre vonatkozó felvételi ponthatárokat pedig itt láthatjátok felvi.hu.
RAJZ ALKALMASSÁGI VIZSGA
A rajzi alkalmassági vizsgára nem kell külön jelentkezni. Ha jelentkezel a képzésünkre a felvi.hu oldalon keresztül, akkor ez automatikusan megtörténik, illetve email-ben kapnak a jelentkezők értesítés az alkalmassági vizsga időpontjáról és helyszínéről.
A felvételi alkalmassági vizsga mintafeladatai segíthetik a felkészülést.
Itt pedig megnézhetitek a Rajzi és Formaismereti Tanszék egyik oktatójának videóját, amelyben ismerteti a 2021-es rajzi alkalmassági vizsga egyik feladatát, a tónusos ábrázolást.
RAJZ ALKALMASSÁGI VIZSGA FELVÉTELI ELŐKÉSZÍTŐ TANFOLYAM
A Rajzi és Formaismereti Tanszék a 2021/22-es tanévben is meghirdeti a rajzi és alkalmassági vizsga felvételi előkészítő tanfolyamát, amely a BME Építészmérnöki Kar Építészmérnöki mesterképzési szak osztatlan képzésének, illetve az Építészmérnöki Alapképzési Szak (BSc) képzésének rajzi alkalmassági vizsgájára készíti fel a diákokat. 2021/2022-es rajzi előkészítő tanfolyam.
TI KÉRDEZTÉTEK
A 2020-as felvételivel kapcsolatos kérdés-felelek instagram történetet megnézhetitek itt.
2020-as online nyílt hét instagram stroyk
A 2020-es online nyílt hét instagram aktivitásai elérhetők itt.
OKTATÁSI ÉS OKTATÓI INSTAGRAM OLDALAK
Összeszedtük egy instagram storyba az Építészmérnöki kar különböző tanszékein oktatók instagram fiókjait itt. Színes és széles a repertoár.
ALAPOZÓ ÉS SZAKMAI TÁRGYAK
Az alapozó években a hallgatók a tervezési és művészeti tárgyaikon megismerkednek a tértervezés alapjaival, elsajátítanak különböző rajztechnikákat és makettezési módszereket. Az első félévben elkezdődnek az építészetelméleti és építészettörténeti előadások is.
A későbbi szakmai tantárgyakat három fő csoportba sorolhatjuk. Az építészeti tervezési tárgyak közé lakóépületek, középületek, ipari épületek tervezése és a várostervezés sorolható. A műszaki tárgycsoportba tartozik az épületszerkezettan, a tartószerkezeti tárgyak, az építéstechnológia és menedzsment témaköre, valamint az épületgépészeti ismeretek. A fentieket egészítik ki az építészettörténeti és műemlékvédelmi tárgyak, a rajz és formaismereti órák és a számítógépes ábrázolás kurzusai.
365 NAP ÉPÍTÉSZET
A Kar hallgatóinak egyre több lehetősége van nemzetközi oktatási cserékben (mint az Erasmus program) valamint egyetemi, hazai vagy külföldi partnerek szervezésében építészeti workshopokon és építőtáborokban részt venni. Immár hagyományosnak tekinthetők a külföldi műemléki felmérőtáborok, és az olaszországi művésztelep. Vannak anyagkísérleti workshopok: építünk Betonkenut, saját csapatunk van a Hello Wood táborokban, többször indultunk az európai Solar Decathlon versenyen. Évek óta együtt dolgozunk szociális szervezetekkel, hogy a hallgatóink által létrehozott kis léptékű építményekkel támogassuk a munkájukat.
MŰHELYMUNKA
A hallgatói műhelymunka sokrétű. A képzés során a hallgatók rajzi, valamint tér és tárgyalkotási feladatokkal találkoznak. Az alapképzés időszakában tankör szintű műhelymunka a jellemző, míg a képzés második felében kisebb létszámú műtermekben sajátítják el a hallgatók az ismereteket.
Még több műhelymunka és képek!
HALLGATÓI TERVEK ÉS ALKOTÁSOK
A hallgatók az ötéves képzés alatt a tervezési tárgyakban a komponálási alapoktól egészen a megvalósítható tervekig fejlődnek.
Még több terv, alkotás és képek!
A képzés utolsó félévét diplomaterv zárja, amivel a hallgatók megmutatják az 5 év alatt elsajátított komplex képességeiket. A legjobb terveket a kar Hauszmann díjjal jutalmazza.
Hauszmann díj 2021.
VIDEÓK
Az alábbi videókban bepillantást nyerhettek a színes és sokrétű, nem utolsó sorban vidám Építészmérnöki kar hallgatói közéletébe, a tanulmányi élet kitartó pillanataiba, valamint a korábbi nyílt napos oktatói előadásokba.
HALLGATÓI KÖZÉLET
Bercsényi 28-30
Építész Szakkolégium
Építész Kari Napok
BME ÉMK-GPK-ÉPK Gólyabál 2019
HALLGATÓI TANULMÁNYI ÉLET
Én is a BME-re jártam – Partizan Architecture
Egy építész napja
Épületszerkezettan leadás
Évfolyamkiállitás (2016)
OKTATÓK ELŐADÁSAI A NYÍLT NAP ARCHÍVUMBÓL
Klobusovszki Péter – Kik azok az építészek?
Dr. Becker Gábor – Sokszínűség az építészmérnöki szakmáról
Dr. Balogh Balázs – A rajz és az Építészet
TOVÁBBI INFORMÁCIÓ A HK OLDALÁN
epiteszhk.bme.hu/felvetelizoknek
2 weeks ago
2 weeks ago
1 month ago