Nemzetközi elismerésben részesült Balázs Mihály DLA

2022 szeptember 13-án és 14-én találkoztak Prágában a Visegrádi országok építőművész szövetségeinek vezetői és a Szlovén Építész Szövetség delegáltjai, hogy tisztelegjenek a 150 évvel ezelőtt született Jože Plečnik építész és a Visegrádi Négy országok (Lengyelország, Magyarország, Szlovákia és Csehország) építészeinek munkássága előtt. Ebből az alkalomból került átadásra az idei Jože Plečnik – 2022 Közép-európai építészeti díj is.

A díjat a magyarok részéről Balázs Mihály, Gutowski Robert, Krizsán András, Nagy Csaba és Zoboki Gábor építész vehette át a cseh köztársasági elnöktől.

Balázs Mihály DLA Kossuth-díjas, Ybl Miklós-díjas, Príma Primissima díjas építész, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karának oktatója, valamint a BME Építőművészeti Doktori Iskola – BME DLA vezetője.

Minden díjazottnak gratulálunk a nemzetközi elismeréshez!

Forrás