Közös Jövőnk Környezetvédelmi Verseny

A Közös Jövőnk Környezetvédelmi versenyt 2002-ben hozták létre azzal a szándékkal, hogy egy akkor még a közoktatásban kevésbé megjelent témát, a környezetvédelmet közelebb hozzuk a fiatalokhoz. Kezdetben körzeti versenyként a környék iskoláit, diákjait igyekezték megszólítani. Később már inkább megyei, majd 2014-től országos versenyként hirdették meg a közben rangos eseményként emlegetett megmérettetést.

A jelenlegi kiírásban a versenyt kiterjesztették az egész Kárpát-medencére és három korosztályra, azaz ebben a tanévben már az általános iskolások mellet a középiskolások és a felsőfokú képzésen részt vevők jelentkezését is várják. Még egy fontos változás történt: ettől a tanévtől átálltak a digitális versenyzésre, ezzel is mérsékelve környezetre gyakorolt káros hatást. A verseny kijelölt témaköreiben igyekszik a klímaváltozás tématerületének minél szélesebb spektrumát felölni, több oldalról közelíteni, ezzel is innovatív, problémamegoldó gondolkodásra ösztönözni a versenyzőket. A szervezők a verseny fordulói során igyekeznek a versenyzőket minél izgalmasabb és élményszerűbb módon bevinni a klímaváltozás erdejébe, hogy az ottani tapasztalatokkal felvértezve, képviselhessék megváltozott gondolataikat, véleményüket a kortársak felé.

A rendezvény fővédnöke: Dr. Áder János köztársasági elnök

Megnyílt a jelentkezési felület a XX. Közös Jövőnk Kárpát-medencei Környezetvédelmi Versenyre!

A korábbi évekhez hasonlóan 3 korcsoport számára került meghirdetésre a verseny. Általános és középiskolások csapatban versenyezhetnek, míg az egyetemisták egyéni munkában mérhetik össze a tudásukat. 

Az 1. korcsoportba tartozó általános iskolás diákok az első, illetve a második forduló alkalmával egy-egy online feladatsort kell kitölteniük, majd a harmadik fordulóban egy írásbeli feladatlap kitöltését követően szóban is számot kell adni a tudásukról.

A 2. korcsoportba tartozó középiskolás diákok a 3 megadott témakör közül kell egyet kiválasztaniuk és munkavázlatot készíteniük. A 2. fordulóba jutott csapatoknak ezt a témakört kell bővebben kidolgozniuk, majd a harmadik fordulóban szóban is be kell mutatniuk a kidolgozott munkájukat. 

Az első két korcsoport esetén a csapatok 2-4 főből állhatnak! 

A 3. korcsoportba tartozó egyetemi hallgatók egyénileg versenyeznek. Az első forduló alkalmával a meghirdetett 5 környezetvédelmi téma közül kell egyet kiválasztaniuk, melyből egy vázlatot kell készíteni. A második fordulóba jutott hallgatóknak lehetőségük lesz a választott téma bővebb kidolgozására, melyet a döntőben szóban is be kell mutatniuk a szakmai zsűri előtt. 

Minden korcsoport esetén a jelentkezési határidő 2022 január 28. éjfél

A döntőbe jutottak értékes pénzbeli és értékes tárgybeli jutalomra számíthatnak!

A részletes versenykiírás és a jelentkezési felület elérhető a verseny honlapján itt   érhető el.

Szeretettel várják az érdeklődők jelentkezéseit! 

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Aktuális

⚡️TDK - Évindító - 2024. április 17.⚡️Az 2024-es Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia hagyományos Évindító napját 2024. április 17-én szerdán 17 órai kezdettel tartjuk Teams-en keresztül.❗️Link 👉 tinyurl.com/EPKTDK2024indito❗️Mindenkit szeretettel várunk! ... See MoreSee Less
View on Facebook
📍 Pécsi Eszter alkotói ötletpályázat 📍Célunk, hogy olyan alkotás és/vagy installáció szülessen, amely Pécsi Eszter örökségére, a Pro Progressio Alapítvány középiskolai tanároknak kiírt pályázatára, a díjazottakra és a Műegyetem értékeire, az egyetemen folyó kutatómunkára reflektál.A BME Központi épület K I. 95. termét 2020-ban nevezték el Pécsi Eszterről, az első magyar mérnöknőről.A pályamunkákat két kategóriában várjuk:📐1. Pécsi Eszter életét bemutató elem📏2. A díjat évről évre elnyerő pedagógusok megjelenítése. A díjazott tanárok nevének/intézményének olyan formában történő megörökítése a teremben, mely minden évben lehetővé teszi a névsor kiegészítését.📆Regisztrációs határidő: 2024. április 15.📝Regisztrációs link itt érhető el 👇 forms.office.com/e/xMuy0x2H03⏳Beadási határidő: 2024. május 15.Bővebben az alkotói ötletpályázatról itt olvashattok 👉epitesz.bme.hu/portfolio/pecsi-eszter-alkotoi-otletpalyazat/ ... See MoreSee Less
View on Facebook
❗️Jelentkezz a Hack4Cure innovációs ötletversenyre❗️Regisztrálj csapatoddal április 5-ig, és induljatok a 3 millió forint összdíjazású versenyen!Regisztráció és részletek👇semmelweis.hu/emk/hack4cure-hackathon/❗Közeleg a HACK4CURE #hackathon jelentkezési határideje! Ne hagyd ki az esélyt, hogy te is részt vegyél az innovációs ötletversenyen, amely átformálhatja az egészségügy jövőjét! Regisztrálj csapatoddal 2024. április 7-e éjfélig, és nyerjétek meg ti a 800 000 Ft értékű fődíjat! Emellett lehetőségetek lesz bemutatni, hogyan gondolkodtok a fenntartható egészségügyről, és hogyan tudnátok hozzájárulni az egészségtudatosság és betegségmegelőzés területeihez. Tartsatok velünk a versenyen, hogy együtt formálhassuk át az egészségügy jövőjét! 🏥👉 Regisztráció és részletek: semmelweis.hu/emk/hack4cure-hackathon/#Hack4Cure #OtletbolEgeszseg ... See MoreSee Less
View on Facebook

Támogatás

Támogassa a műegyetemi építészképzést a kari alapítványon keresztül.