Pályázati felhívás TDK Mentor-programban való részvételre

A BME ÉPK tehetséggondozásának új eleme a TDK Mentor-program, melynek célja a doktoranduszok és a fiatal kutatók részvételének erősítése a TDK-hoz kapcsolódóan. A pályázatok leadásának határideje: 2017. február 15.

A program célja:

A BME ÉPK tehetséggondozásának új eleme a TDK Mentor-program, melynek alapjait a Kari Tudományos Diákköri Tanács által elnyert Nemzeti Tehetség Program pályázat adja. Cél a doktoranduszok és a fiatal kutatók részvételének erősítése a TDK-hoz kapcsolódóan. A program előnye, hogy inspiráló, változatos, flexibilis és folyamatban lévő kutatásokba tudja bevonni a hallgatókat, módszertani példát mutatva a jövőbeli kutatásokhoz. A TDK Mentor-programban kiemelkedően tehetséges doktoranduszok és fiatal kutatók, mint mentorok vesznek részt. Feladatuk saját kutatási területeikhez kapcsolódó, inspiráló programok szervezése, továbbá olyan izgalmas rész-témák bemutatása, témák meghirdetése, melyek sikeres TDK dolgozatok elkészítéséhez vezetnek.

A program megvalósítása:

A BME Építészmérnöki Kar pályázati felhívást tesz közzé PhD/DLA hallgatóknak és abszolvált doktoranduszoknak a TDK Mentor-programban való részvételre. A pályázók feladata a kutatási területekhez kapcsolódó témában egy szakmai program kitalálása és megvalósítása (ebben a Projekt koordinátor és a Kari Tudományos Diákköri Tanács titkára nyújt segítséget). A programban résztvevő doktorandusz (lehetőség szerint a témavezetőjével egyeztetve) szakmai programot valósít meg tavasszal a TDK Konferenciaév-indító előadásnapon. Ennek során saját kutatási témájába vezeti be az érdeklődő hallgatókat, és a TDK kereteihez alkalmazkodó altémákat jelöl meg, amelyek alkalmasak új TDK dolgozatok készítésére.

A kutatási területek sokféleségéből adódóan szerteágazó programok megvalósítására nyílik lehetőség: előadás, workshop, épület-, és labor-látogatás, felmérés, külső helyszínen megvalósuló programok stb.

A program ütemezése:

2017. február 15.    PhD/DLA doktoranduszok pályázatainak beérkezése

2017. március 1.     TDK Mentor-programban való résztvevők kiértesítése

2017. május           TDK Konferenciaév-indító előadásnap – Programok lebonyolítása

A TDK Mentor-programban való részvétel ill. a program lebonyolításának díja:

5 fő mentor kerül kiválasztásra a 2016/2017 tavaszi félévében

Mentor díja: összesen bruttó 40.000 Ft

A program megvalósítása során felhasználható szakmai anyagköltség: 25.000 Ft/mentor

Jelentkezés feltételei:

A TDK Mentor-programban való részvételre a BME ÉPK PhD/DLA hallgatói, és abszolutóriumot szerzett doktoranduszai adhatnak be pályázatot.

Pályázat tartalma:

Név, tanszék és témavezető megjelölése

Kutatási téma rövid ismertetése (cca. 500-1000 karakter szóközökkel)

Tervezett program ismertetése (cca. 500-1000 karakter szóközökkel)

Elbírálás szempontjai:

A téma újszerűsége, a megvalósítani kívánt program kidolgozottsága, várható eredményessége

Az elbírálást a Kari TDT elnöke vezeti a Projekt koordinátor bevonásával. A döntés meghozatalához kikéri a kar tudományos dékánhelyettesének ajánlását.

A pályázatot 2017. 02. 15-ig kell elküldeni Baku Eszter részére az ebaku@epitesz.bme.hu e-mail címre.

Vukoszávlyev Zorán PhD

Kari TDT elnök

Baku Eszter

Projekt koordinátor

A Mentor-program megvalósulását az NTP-HHTDK-16-0012 azonosítószámú pályázata támogatta.

Az alumni közösségi tagokkal készített interjúsorozat 2. részében Deák Zoltán aranydiplomás építészmérnök mesél pályafutásáról, szakmai életéről, gondolatairól, egyetemi éveiről! A riport elérhető a honlapon. 👇 epitesz.bme.hu/portfolio/deak-zoltan-alumni-kozossegi-tag-interju/Interjúsorozatunkban az Építészmérnöki Kar elmúlt évtizedeiben végzett hallgatói mesélnek pályafutásukról, szakmai karrierjükről, egyetemi éveikről, a karon töltött időről, arról, hogy mit jelent nekik az építészet, és nem utolsó sorban megosztják üzeneteiket a jövő generációival.📸 Fotó: Deák Zoltán ... See MoreSee Less
BME DLA felvételt hirdet a 2024/2025 tanévvel induló DLA-képzésére! A dokumentumok és a jelentkezéshez szükséges adatlapok elérhetők az ÉDI honlapján.dla.epitesz.bme.hu/ ... See MoreSee Less
📍 Ceepus- Fulbright - Suzuki infónap 📍mesterszakos és doktorandusz hallgatóknak1️⃣Ha Közép-Európa országaiba terveznek mobilitást a CEEPUS program mobilitási lehetőségeit ajánljuk.2️⃣Ha a közeli terv USA bármelyik egyeteme - a Fulbright ösztöndíj ad erre lehetőséget. ➡️Posztgraduális Hallgatói Ösztöndíjak a 2025-2026-os tanévre➡️Oktatói, Kutatói Ösztöndíjak a 2025-2026-os tanévre3️⃣Ha pedig Japán a cél, a Shizuoka Egyetemre a Suzuki Ösztöndíjjal lehet pályázni.Időpont: 2024. március 20. szerda 15:00 óraHelyszín: BME, K épület, első emelet 97 - Oktatói Klub.Minden kedves érdeklődöt szeretettel várnak! ... See MoreSee Less